Warsztaty tworzenia wianków adwentowych w bibliotece [ZDJĘCIA]

warsztaty wianki biblioteka

Uczestnicy mieli do dyspozycji gotowe zielone wieńce, które następnie ozdabiali z pomocą suszonych przypraw, cytrusów, kolorowych wstążek czy szyszek.

2 grudnia w raciborskiej bibliotece odbyły się warsztaty tworzenia wianków adwentowych. Na Kasprowicza 12 zapachniało świeżymi gałązkami, cynamonem, pomarańczami i anyżem, a spotkanie było również okazją do polsko-ukraińskiej integracji.

- reklama -

Wieniec adwentowy stanowi element dekoracyjny w okresie przedświątecznym, ale jednocześnie ma też głęboką symbolikę i jest oznaką nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zwyczaj robienia wieńców adwentowych przywędrował do Polski z Niemiec po I wojnie światowej. Obecnie tradycyjne wieńce wykonuje się z zimozielonych gałązek drzewa iglastego, wśród których nie może zabraknąć czterech świec oznaczających cztery kolejne niedziele adwentu. Cała reszta zależy już tylko od wyobraźni i zdolności osoby wykonującej wieniec!.

W trakcie sobotnich warsztatów Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zadbała o wszystkie potrzebne materiały. Uczestnicy mieli do dyspozycji gotowe zielone wieńce, które następnie ozdabiali z pomocą suszonych przypraw, cytrusów, kolorowych wstążek czy szyszek. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Welcome – Library for Everyone” dofinansowanego z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj