
Dzieci wraz ze swoimi ojcami spotkały się w bibliotece, aby własnoręcznie wykonać laurki dla babć i dziadków.
Klub Ojca działający przy raciborskiej bibliotece zainaugurował nowy rok spotkaniem o charakterze twórczym. Podczas pierwszych w 2026 r. warsztatów ojcowie wraz z dziećmi przygotowywali własnoręczne upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Kolorowe materiały, proste ozdoby i osobiste życzenia wystarczyły, by powstały laurki, które w najbliższych dniach trafią do rąk dziadków.
Klub Ojca funkcjonuje w bibliotece od czerwca 2022 r. Spotkania organizowane są raz w miesiącu i mają na celu stworzenie przestrzeni do wspólnego, wartościowego spędzania czasu ojców z dziećmi. Dla najmłodszych to okazja do zabawy i nawiązywania nowych znajomości, a dla dorosłych – możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i edukacyjnym swoich pociech. Miniony rok obfitował w różnorodne inicjatywy. W 2025 r. uczestnicy Klubu Ojca brali udział m.in. w warsztatach genealogicznych i plastycznych, zajęciach konstrukcyjnych z klockami, spacerach edukacyjnych, wydarzeniach charytatywnych i sportowych oraz spotkaniach z autorami książek.
Biblioteka zapowiada kolejne działania w 2026 r. Najbliższe spotkanie Klubu Ojca odbędzie się 7 lutego o godz. 11:00. Tym razem uczestnicy wezmą udział w zajęciach językowych prowadzonych przez lektorów Szkoły Językowej WINGS, którzy pokażą, że nauka języka angielskiego może mieć formę zabawy. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/





![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








