
Spektakl na podstawie „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza grupa wystawi 18 lutego.
18 lutego o godz. 17:00 na sali widowiskowej DK Strzecha odbędzie się spektakl Teatru Tetraedr pt. „Gwoli jakiejś tajemnicy” w reżyserii Grażyny Tabor. Wystąpią: Oliwia Urbanowska, Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Kuba Tabor, Łukasz Czogalik, Radek Wróbel i Marcin Franaszek.
W swoim spektaklu, młodzi aktorzy zmierzyli się z Witoldem Gombrowiczem – wymagającym przewodnikiem po świecie natury człowieka. Natury pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier… Aktorzy żonglują według sprzecznych uczuć, oczarowania i nieporozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia „przynależności”. W przedstawieniu przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek.
Premiera spektaklu Teatru Tetraedr miała miejsce 25 marca 2017 roku. Od tego czasu, przedstawienie doczekało się wielu nagród na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach i przeglądach teatralnych. Młodzi aktorzy zdobyli m.in. I miejsce na VIII Festiwalu Młodości Teatralnej LAKNIENIA 2017 w Goleniowie, I nagrodę na XIX Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych ALCHEMIA teatru OFMAT w Krakowie czy I miejsce, nagrodę aktorską dla Agnieszki Rajdy na XXXV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym PROSCENIUM w Nysie.
Bilety na lutowe wydarzenie, w cenie 10 zł, do nabycia w kasach RCK oraz na stronie https://biletyna.pl/event/sector/id/143118.
Honorowane są raciborskie karty: „Senior60+”, „Rodzina+”.
publ. /k/
Fot. Katarzyna Przypadło





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)






