Aplikacja pozwala w łatwy sposób wyszukiwać informacje o klasyfikacji gier i aplikacji oraz przeczytać, w jaki sposób korzystać z ustawień kontroli rodzicielskiej.
– Zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z nowej aplikacji mobilnej informującej o klasyfikacji gier wideo. Zawiera ona informacje o kategoriach wiekowych oraz narzędziach kontroli rodzicielskiej. Aplikacja umożliwia również dostęp do lokalnych witryn konsumenckich, na których rodzice znajdą porady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z gier video – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Użytkownik może:
– przeszukać bazę danych PEGI, aby znaleźć klasyfikację gier i aplikacji;
– filtrować wyniki według wieku, gatunku i platformy;
– przeczytać szczegółowe instrukcje na temat konfigurowania kontroli rodzicielskiej;
– znaleźć wskazówki dotyczące rodzinnego grania w gry wideo;
– przeczytać szczegółowe opisy oznaczeń wieku i deskryptorów treści.
Aplikacja została opracowana przez Video Standards Council, jednego z dwóch administratorów systemu PEGI. Jest dostępna w językach: angielskim, holenderskim, francuskim i polskim. Lokalna strona internetowa dla polskich konsumentów to: www.zapytajogry.pl.
Aplikację można pobrać na stronach:
play.google.com
itunes.apple.com
System PEGI (Pan European Games Information) składa się z dwóch uzupełniających elementów: klasyfikacji wieku oraz opisów treści. Przedziały wiekowe stosowane w PEGI to 3, 7, 12, 16, 18. Do opisu treści używanych jest osiem ikon. Są to piktogramy informujące o rodzaju treści zawartych w grze.
/MEN publ. c/
Staram się ograniczać dzieciom granie w gry na komputerze. Kupiłam im za to Gorącego Ziemniaka. To bardzo ciekawa gra planszowa, w której trzeba odpowiadać na pytania. Na przykład pada pytanie “Co może boleć?” i każdy z graczy odpowiada na nie, przekazując sobie pluszowego ziemniaka. Gra jest na czas, także trzeba szybko wymyślać odpowiedzi.