
Głównym celem gali było wyróżnienie firm i osób, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego gminy. W tym roku przyznano dziewięć laurów.
11 lutego w Hali Centrum Społeczno–Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich miała miejsce szesnasta edycja Gali Przedsiębiorców. Zgromadziła ona ponad 350 uczestników i gości. Gmina Pietrowice Wielkie wraz z Izbą Gospodarczą w Opawie otrzymały dofinansowanie z Euroregionu SILESIA, co umożliwiło podnieść rangę wydarzenia promując środowiska gospodarcze po dwóch stronach granicy.
Wydarzenie otworzył wójt gminy Andrzej Wawrzynek, który zaakcentował, że po okresie pandemii, nie tylko możemy wrócić do wręczenia wyróżnień i podziękowań firmom za codzienny trud wkładany w rozwój gospodarczy, ale również cieszy fakt, że wydarzenie ma charakter międzynarodowy.




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)














A co robi ta morda zdradziecka ? Tak tylko powtarzam za szeregowym posłem.