
58-latka przyjęła w swoim lokalu znajomych, jednak gdy ich zachowanie stało się agresywne i hałaśliwe, poprosiła ich o opuszczenie mieszkania. W odpowiedzi została zaatakowana.
Raciborscy policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 53 i 54 lat, którzy dopuścili się szeregu przestępstw. Pobili kobietę, zniszczyli jej mienie i kierowali wobec niej groźby śmierci. Za popełnione czyny grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z mieszkań na terenie Raciborza. 58-letnia kobieta przyjęła w swoim lokalu znajomych, jednak gdy ich zachowanie stało się agresywne i hałaśliwe, poprosiła ich o opuszczenie mieszkania. W odpowiedzi została zaatakowana – mężczyźni zaczęli ją bić, wyzywać oraz zamknęli ją w pokoju, grożąc jej. Nad ranem kobiecie udało się wydostać, jednak sprawcy zdążyli już uciec, pozostawiając zdemolowane mieszkanie. Zniszczyli jego wyposażenie, a dodatkowo ukradli pieniądze i telefon komórkowy. Straty oszacowano na ok. 9 tys. zł.
Rano dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu. Na miejsce skierowano patrol prewencji. Policjanci udzielili pierwszej pomocy kobiecie, która miała widoczne ślady pobicia, i wezwali zespół pogotowia ratunkowego.
Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców, mieszkańców Raciborza. Na wniosek śledczych i Prokuratury Rejonowej w Raciborzu sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/




![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)


![Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedświąteczne rękodzieło w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/warsztaty-swiateczne-boze-narodzenie.jpg)
![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)



![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







![Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK [ZDJĘCIA] Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/w-punkt-marek-rapnicki-koliber.jpg)