
Talentów wśród lekkoatletów raciborskiej SMS nie brakuje. Potwierdzają to ostatnie starty młodych sportowców na mityngach w Łodzi i Brzeszczach. Szczególnie dobrze zaprezentował się Dawid Żebrowski.
Dawid Żebrowski z raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajął pierwsze miejsce podczas halowego mityngu w Łodzi (05.01). Młody lekkoatleta po raz kolejny potwierdził swój ogromny talent i możliwości. W biegu na 60 metrów przez płotki uzyskał bardzo dobry rezultat – 7,86 sek., który jest zaledwie o 0,01 sek. gorszy od rekordu Polski juniorów młodszych w tej kategorii wiekowej.
W tym samym dniu uczniowie ZSOMS Racibórz startowali także na mityngu w Brzeszczach. W rywalizacji młodzików dobre rezultaty uzyskali Kacper Haręzga – 165 cm w skoku wzwyż i Szymon Dziuba – 9,31 sek. na 60 m ppł, a w gronie juniorów młodszych: Daria Zalewska – 9,27 na 60 m ppł, Anna Nowacka – 155 cm w skoku wzwyż i Kacper Wieczorek – 7,13 na 60 m. W najbliższą niedzielę(12.01) w Spale zawodnicy z SMS-u wezmą udział w Mistrzostwach Śląska w kategorii młodzików i juniorów młodszych.
publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Jerzy Kwaśny mistrzem Raciborza 2013 w kręglach klasycznych
Jednym z ostatnich tegorocznych akordów kręglarskich były Mistrzostwa Raciborza w kręgle klasyczne, rozegrane na kręgielni przy ulicy Zamkowej w Raciborzu. O tytule mistrzowskim zadecydowały… 2 kręgle!
TURYSTYKA.TV poleca piękny i zapomniany Racibórz [WIDEO]
– Odwiedziliśmy piękne, wyjątkowe, lecz trochę zapomniane miasto, Racibórz. Mimo wielkich zniszczeń podczas II wojny światowej, miasto prezentuje się bardzo atrakcyjnie i na pewno ma potencjał turystyczny – zachwala TURYSTYKA.TV.
Mniej pożarów, więcej strat. Rok 2013 w statystykach straży
2,359 tys. zł wyniosły w 2013 roku straty spowodowane pożarami i innymi zdarzeniami, do których musieli wyjeżdżać strażacy z PSP Racibórz i okolicznych OSP. Dla porównania, rok wcześniej straty były o 600 tys. mniejsze.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————-





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)












