Spotkania klubów raciborskiej biblioteki w styczniu
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, śląskieRaciborska biblioteka zaprasza na spotkania klubowe, które w styczniu obfitują w propozycje dla miłośników języków, gier, literatury czy filmu. Wśród ofert znajdą coś dla siebie zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli i seniorzy. – Najlepsze postanowienie noworoczne? Zapisać się do jednego z klubów działających w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu! A jest w czym wybierać… Językowe, plastyczne, szachowe, dla fanów gier planszowych, dobrej książki i filmu, dla dzieci, młodzieży czy seniorów. Zawsze w przyjaznej, kameralnej atmosferze i za darmo – zachęca książnica.
Wydarzenia na Stacji Młodych w Raciborzu w styczniu
Stacja Młodych w Raciborzu pl. Dworcowy 1, Racibórz, śląskie, PolandW styczniu na Stacji Młodych w Raciborzu będzie można m.in. zagrać w gry planszowe, zaśpiewać ulubione piosenki w trakcie karaoke, obejrzeć najnowszy film Tima Burtona czy podyskutować o wciągającej książce. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
XVII Karnawałowa Rewia Tańca w Raciborskim Centrum Kultury 12 stycznia
Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, Polska12 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbędzie się XVII Karnawałowa Rewia Tańca, czyli święto tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, które w tym roku dzieci i młodzież chcą zadedykować swoim babciom i dziadkom.
Wystąpią dzieci i młodzież z Raciborza i powiatu raciborskiego, które poznają tajniki różnych form tańca na zajęciach tanecznych w MDK, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Karnawałowa Rewia Tańca odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Prezydenta Miasta Racibórz Jacka Wojciechowicza, a organizatorami są MDK w Raciborzu oraz Rada Rodziców działająca przy MDK.
Koncert kolęd i pastorałek w bazylice WNMP w Rudach 12 stycznia
Bazylika WNMP w Rudach Rudy, Cysterska 112 stycznia o godz. 17:00 w bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera z Rud. Wraz z gospodarzami tego miejsca wystąpi zaprzyjaźniony chór parafii św. Anny z Krzyżanowic.
Dorota Segda i Jacek Romanowski: „Historia pewnej znajomości” w raciborskiej bibliotece 13 stycznia
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, śląskie13 stycznia o godz. 18:00 biblioteka przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu zaprasza na noworoczne spotkanie. Spektakl pod tytułem „Historia pewnej znajomości” w interpretacji wybitnych aktorów Doroty Segdy i Jacka Romanowskiego zabierze uczestników w podróż śladami korespondencji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.
IV Powiatowy Stół Gospodarczy w Słodowni na Zamku Piastowskim w Raciborzu 14 stycznia
Zamek Piastowski w Raciborzu ul. Zamkowa 2, Racibórz, śląskie, PolskaGrzegorz Swoboda Starosta Raciborski w porozumieniu z Raciborską Izbą Gospodarczą zaprasza przedsiębiorców do udziału w IV Powiatowym Stole Gospodarczym. Wydarzenie odbędzie się 14 stycznia o godz. 16:00 w sali konferencyjnej w Słodowni na Zamku Piastowskim w Raciborzu, a jego celem będzie pogłębienie integracji środowiska gospodarczego i samorządowego, szczególnie w planowaniu przedsięwzięć sprzyjających rozwojowi gospodarczemu powiatu.
Kolędowanie w bibliotece w Ocicach 16 stycznia
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, śląskie16 stycznia o godz. 15:30 do Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przy ul. Tuwima 1 odbędzie się wspólne kolędowanie zorganizowane przez bibliotekę we współpracy z Kołem Emerytów z Ocic.
– Kolędowanie w bibliotece w Ocicach to nowa tradycja i okazja do spotkania w wielopokoleniowym gronie. Po raz pierwszy kolędnicy zebrali się w bibliotece w 2019 r. i od tamtej pory co roku wracają do tradycji wspólnego muzykowania – podkreśla biblioteka. Oprócz wspólnego kolędowania na gości będzie czekał słodki poczęstunek.
Klub Ojca: warsztaty genealogiczne w raciborskiej bibliotece 18 stycznia
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, śląskie18 stycznia o godz. 11:00 w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędą się warsztaty genealogiczne z Sabiną Waszut w ramach Klubu Ojca. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy: [email protected], tel. 500 334 249 lub 32 415 37 24 wew. 26.
– reklama –






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)

![Spotkania wigilijne dla seniorów i osób samotnych w gminie Krzyżanowice [ZDJĘCIA] spotkania wigilijne gmina krzyzanowice](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/spotkania-wigilijne-gmina-krzyzanowice.jpg)



![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







