Dzień Papieski w Raciborzu

0

Msza w kościele Matki Bożej, wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pomnika Jana Pawła II i koncerty dwóch zespołów. To propozycje uczczenia Dnia Papieskiego w Raciborzu.

27 lipca 2005 Sejm ustanowił, że corocznie 16 października będzie obchodzony Dzień Papieża Jana Pawła II.

Projekt uchwały zaznaczał, że zmarły papież jest największym autorytetem XX wieku: „Składając hołd największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości, uchwala się co następuje: dzień 16 października ustanawia się Dniem Papieża Jana Pawła II.”

W uzasadnieniu uchwały czytamy: „Pontyfikat Jana Pawła II zmienił bieg dziejów świata w każdym jego wymiarze. Ustanowienie takiego dnia będzie wyrazem dumy, że tego wielkiego humanistę, człowieka o głębokiej wiedzy i wielkiej kulturze, ukształtowała polska tradycja.”

Papieska niedziela w Raciborzu

W niedzielę o godz. 13.30 w kościele Matki Bożej z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się msza święta. Po jej zakończeniu przed kościołem zostanie wmurowany kamień węgielny w miejscu, gdzie stanie pomnik papieża.


Również w niedzielę przed kościołami będzie prowadzona zbiórka na rzecz ogólnopolskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II i wspierać szczególnie uzdolnioną, ale ubogą młodzież szkolną z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast.

Po południu w RCK przy ul. Chopina w ramach XIV Raciborskiego Przeglądu Piosenki Religijnej koncertować będzie raciborski zespół „Przecinek” oraz VIOLA & NEW DAY.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here