Raciborski Enter zajął III miejsce na Mistrzostwach Śląska Amatorów

W sobotę 20 maja drużyna Enter – mistrzowie raciborskiej ligi piłki siatkowej, wzięła udział w Mistrzostwach Śląska Amatorów w Bielsku – Białej i zajęła III miejsce.
W turnieju brali udział mistrzowie lig amatorskich ze Ślaska.
W fazie grupowej Enter pokonał Skoczów, ubiegłorocznych zdobywców II miejsca, 2 – 1, Żory 2 – 0, Częstochowę 2 – 1 i zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym walczył z Domel Rybnik i Elektrownią Łaziska, również finalistami ubiegłorocznych rozgrywek.

Mecze finałowe rozgrywano systemem "każdy z każdym":
Rybnik – Łaziska 1 – 2
Rybnik – Enter 2 – 0
Enter- Łaziska 1 – 2

Klasyfikacja końcowa:
Łaziska
Rybnik
Enter

Mecze miały bardzo wyrównany i zażarty przebieg. Drużynę Entera wzmocnili członkowie innych drużyn z raciborskiej ligi, bowiem Enter nie mógł wystawić pełnego i optymalnego składu. Również w drużynie Łazisk wystąpił zawodnik innej załogi – Entera, Tomek Krauze.
Drużynę Entera tworzyli: Wiesław Szczygielski, Michał Tokarski, Paweł Król, Jarosław Mazia, Damian Paprotny, Wojciech Wodecki, Piotr Gonsior, Krzysztof Lewkowicz.

Obserwatorzy turnieju uznali drużynę Entera za objawienie rozgrywek i wielką niespodziankę jaką był ich udział finale. Byli pod wrażeniem bardzo dobrej organizacji gry i waleczności.W meczach wyróżniali się Michał Tokarski, Paweł Król i Krzysztof Lewkowicz.

Za zajęcie III miejsca Enter obdarowany został siatką do gry, którą kpt. drużyny Entera – Wiesław Szczygielski, przekaże na potrzeby Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Wiesław Szczygielski

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Fantastyczne przedsięwzięcie oby takich było więcej- i przedsięwzięć i ludzi aktywnych. Oby marazm stagmatyzm gospodarczy nie objął kultury i zapaleńców.Brawo młodzi duchem!

  2. wszystko pięknie, ładnie – tylko po co robić takie festiwale w Raciborzu, więcej ludzi i bardziej skorzystałoby, gdyby trzaskoff był np. w Katowicach czy Bielsku!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here