Powiat udziela pożyczki szpitalowi; załoga przymierza się do strajku

Starosta Adam Hajduk zapowiada, że podwyżki dla pracowników lecznicy są możliwe. Ich pensje miałyby wzrosnąć o… 100 zł. W środę 24 października odbyła się sesja powiatowa, podczas której została podjęta uchwała w sprawie zmiany uchwały dotyczącej udzielenia pożyczki raciborskiemu szpitalowi.
– W czasie procesu restrukturyzacji szpitala uzyskał korzystniejsze warunki umorzenia pożyczki zaciągniętej w Banku Gospodarstwa Krajowego. Umorzona została pozostająca jeszcze do spłaty część pożyczki w wysokości 82 proc. otrzymanej kwoty, a nie jak pierwotnie planowano 50 proc. W związku z tym powiat udzieloną w ubiegłym roku pożyczkę w kwocie 2 mln zł umarza w wysokości 50 proc. przyznanej kwoty. Kwota umorzenia jest wystarczająca aby szpital zrealizował założenia procesu restrukturyzacji – tłumaczy Hajduk.
zobacz wideoPożyczka nie dotyczy jednak podwyżek dla pracowników placówki. W poniedziałek 22 października na spotkaniu, w którym uczestniczył także dyrektor szpitala oraz starosta, zaproponowano podwyżki w wysokości 100 zł. – Nie takie są nasze oczekiwania – mówi Andrzej Bugla z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii. Starosta Hajduk deklaruje, że strajku nie będzie, bo „pracownicy sytuację rozumieją „, tymczasem okazuje się, że związki zawodowe do protestu się już szykują. Strajk ostrzegawczy odbędzie się najprawdopodobniej w poniedziałek 29 października.

/SaM/

Czytaj także Pracownicy raciborskiego szpitala protestują.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here