Jest porozumienie w szpitalu; strajku nie będzie

Dyrekcja zobowiązała się do podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego wszystkim pracownikom, oprócz lekarzy o kwotę 93 proc. dotychczas wypłacanego 30 proc. dodatku do wynagrodzenia.23 października wspólna reprezentacja związków zawodowych ogłosiła na 29 października dwugodzinny strajk ostrzegawczy. W tym czasie oplakatowano i oflagowano szpital.

Na spotkaniu mediacyjnym 26 października dyrekcja przedstawiła pracownikom kolejną propozycję. Ostatecznie podpisano porozumienie kończące spór zbiorowy.

Dyrekcja zobowiązała się do podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego wszystkim pracownikom, oprócz lekarzy o kwotę 93 proc. dotychczas wypłacanego 30 proc. dodatku do wynagrodzenia. – Należy tutaj wyjaśnić że 30 proc. dodatek miał być wypłacany zgodnie z regulaminem do 31 grudnia tego roku i włączając go od 1 listopada do wynagrodzenia zasadniczego utrzymujemy go w innej formie w 2008 roku – wyjaśnia Andrzej Bugla ze związków zawodowych radiologów. – Zysk w tym przypadku dla pracownika to efekt pochodnych z włączenia dodatku do pensji zasadniczej, około kilku procent- kończy.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here