Konkurs na projekt okładki do książki „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”

0

Do 14 maja można przesyłać propozycje, jak powinna wyglądać okładka do książki Hanny Pasterny.

Przygotowywane wydanie objęli patronatem m.in.: prof. Jerzy Buzek, J.M. Rektor PWSZ w Raciborzu, dr hab. Michał Szepelawy, prof. PWSZ, poseł na Sejm RP Marek Plura oraz założyciel stowarzyszenia Szkoła Liderów – prof. Oxfordu Zbigniew Pełczyński.

- reklama -

 

„Jak z białą laską zdobywałam Belgię” to wspomnienia Hanny Pasterny z czteromiesięcznego pobytu w belgijskim mieście Liége, gdzie wyjechała na europejski wolontariat. Autorka opisuje swoje doświadczenia zarówno zabawne jak i trudne. Mówi o spotkanych ludziach, dzieli się swoimi refleksjami. Książka jest pisana w formie dziennika przeplatanego zbiorczymi mailami, które – mniej więcej co dwa tygodnie – wysyłała do przyjaciół, znajomych i wolontariuszy poznanych na przedwyjazdowym szkoleniu. Przesłaniem wydania książki jest pomoc ludziom, którzy poprzez swoje kalectwo stracili sens życia, przestali dostrzegać jego piękno. Autorka jest przykładem tego, że wystarczy uwierzyć w siebie, nauczyć się dawać, jak również przyjmować. Gdy do tego, zdaniem autorki, dołoży się poczucie humoru, wszystko staje się prostsze. Autorka ma nadzieję, że po przeczytaniu jej książki część osób niepełnosprawnych zaangażuje się w wolontariat, w tym również europejski wolontariat.

Ewentualne pytania do Hanny Pasterny prosimy kierować na adres [email protected]

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 maja.

 

1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy studenci uczelni artystycznych.
2. Celem konkursu jest pomoc w wydaniu książki Hanny Pasterny pt. „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”.
3. Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor PWSZ w Raciborzu dr hab. Michał Szepelawy prof. PWSZ.
4. Organizatorami konkursu są Instytut Sztuki PWSZ w Raciborzu.
5. Każdy twórca może przysłać na konkurs dowolną ilość własnoręcznie wykonanych projektów. Wymiary projektów: pierwsza strona okładki w formacie B5 + 1.3 mm grzbiet.
6. Projekty należy przesłać w wersji elektronicznej (płyta CD , tiff 300 DPI, CMYK w skali 1:1) oraz w jednym egzemplarzu sygnowanym, opatrzonym na odwrocie następującymi danymi: imię i nazwisko autora oraz adres. Prace nie mogą być naklejane ani oprawiane.
7. Do projektów należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia. Prace bez karty zgłoszenia nie będą oceniane przez jury.
8. Prace konkursowe zostaną odesłane do autorów w terminie do 15 lipca 2008 roku. Materiał na CD pozostaje do dyspozycji organizatora z prawem do bezpłatnego rozpowszechniania.
9. Prace należy przesłać lub dostarczyć na adres: Instytut Sztuki PWSZ w Raciborzu, 47-400 Racibórz ul. Cecylii 10 z dopiskiem KSIĄŻKA DLA HANI.
10. Ostateczny termin dostarczenia prac: 14 maja 2008 roku godzina 15.00.
11. Zebranie jury nastąpi 15 maja 2008 roku. Oceny prac i podziału nagród dokona powołane przez organizatora jury w składzie: dr hab. Aleksander Ostrowski, dr Kazimierz Frączek, dr Henryk Fojcik, dr Grażyna Szafraniec, mgr Wiesława Ostrowska.
12. Ustanawia się następującą regulaminową nagrodę: I miejsce – 5 – dniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie prof. Jerzego Buzka (przewidywany termin wyjazdu – czerwiec 2008 rok).
13. Werdykt jury jest ostateczny. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 16 maja w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 o godz. 18.00.
14. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 maja 2008 roku na stronie internetowej www.pwsz.raciborz.edu.pl oraz www.raciborz.com.pl i innych wraz z reprodukcjami nagrodzonych prac. Zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą e-mailową lub pocztową.
15. Projekty zakwalifikowane przez jury będą wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Galerii RCK w Raciborzu przy ulicy Chopina 21. Wernisaż wystawy przewidziano na dzień 16 maja 2008 roku o godzinie 18 (Wernisaż oraz ekspozycję wystawy organizuje RCK).
16. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zaginięcie lub uszkodzenie prac podczas przesyłki.
17. Uczestnictwo w niniejszym konkursie jest równoznaczne z akceptacją przez autorów wszystkich postanowień tego regulaminu.

 

Zobacz Prośba o pomoc finansową w wydaniu książki.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here