Starosta spotkał się ze Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP

Podczas wizyty prowadzono rozmowy w sprawie możliwości utworzenia Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Raciborzu.

Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Marek Rączka w piątek, 5 września, w Starostwie Powiatowym w Raciborzu spotkał się ze starostą raciborskim Adamem Hajdukiem. Głównym tematem podejmowanych rozmów było powstanie Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. – Komendant wizytował wyremontowane pomieszczenia wraz z niezbędnym sprzętem oraz został poinformowany o gotowości do uruchomienia PCPR, jak tylko zostanie przyjęty odpowiedni akt prawny – infomuje Karolina Kunicka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

- reklama -

 

Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie tworzenia centrów zarządzania kryzysowego i sposobu ich funkcjonowania oraz procedury współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz innymi organami administracji publicznej dostępny jest na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Dodatkowo dyskusja dotyczyła poprawy warunków w raciborskiej jednostce PSP. – Ustalono plan przygotowania koncepcji remontu i rozbudowy oraz zakupu nowego sprzetu – tłumaczy Kunicka.  

 

Zobacz również Starostwo dąży do utworzenia Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. „Ustalono plan przygotowania koncepcji remontu” – czyli ustalono, że będzie się ustalać plan – czyli NIE USTALONO NIC! Może rzecznik nie potrafi się składnie wypowiedzieć i chociażby ustalono koncepcję?. Czyżby jakieś braki kadrowe w Wydziale Propagandy i Promocji Władzy??

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here