
10 września o godz. 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się Międzypokoleniowe Spotkanie Wspomnieniowe dla uczczenia ofiar II wojny światowej.
Wykład okolicznościowy pt. "II wojna światowa w zagranicznych podręcznikach do nauczania historii. Wybrane problemy" wygłosi gość specjalny spotkania – znakomity historyk i dydaktyk – prof. zw. dr hab. Adam Suchoński.

Prof. Suchoński jest wykładowcą na Uniwersytecie Opolskim. Jego problematyka badawcza koncentruje się tak wokół polskich, jak i zagranicznych podręczników do nauczania historii. Jest współautorem kilkunastu programów nauczania oraz recenzentem kilku szkolnych podręczników i atlasów historycznych. Ponadto zajmuje się badaniami nad wykorzystaniem mediów oraz środków audiowizualnych w edukacji historycznej.
W trakcie spotkania uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odczytają wspomnienia mieszkańców gminy, którzy przeżyli koszmar wojny. W sali czynna będzie ponadto mini-wystawa eksponatów związanych z II wojną światową.
Uroczystość zorganizowana jest przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej.
/BaK/




![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)

![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lukasz-Schubert.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






