Radny Fita pytał o dach nad lodowiskiem

0

– Czy są szanse na zadaszenie lodowiska – zainteresował się radny Michał Fita. Jak się okazuje, władze miasta już od pewnego czasu analizują temat, ale wszystko rozbija się o finanse. Cały czas są ważniejsze inwestycje.

Mirosław Lenk w odpowiedzi na pytanie radnego wyjawił, że tą kwestią interesowali się już systematycznie radni poprzednich kadencji. Zawsze jednak przeznaczano środki na inne cele. – Plany są, ale nie mamy żadnej dokumentacji – przyznał. – To nie jest zadanie, które by nas przerastało. Niemniej przy zaangażowaniu w inne zadania zawsze brakuje pieniędzy. To jest koszt ok. 1,5 mln złotych – poinformował prezydent w oparciu o dane z Pszowa i przygranicznego lodowiska z terenu Republiki Czeskiej, gdzie zrealizowano już podobne inwestycje.

- reklama -

 

Zdaniem Fity OSiR, w którego gestii pozostaje ślizgawka, może z tego powodu tracić. Był świadkiem, kiedy organizatorzy wyjazdu dzieci na lodowisko z Kuźni Raciborskiej (gdzie pracuje), w obawie przed opadami deszczu rozważali wyjazd na obiekt do Pszowa zamiast do Raciborza.

 

Prezydent przyznał, że wybierając oszczędniejszą technologię dałoby się zrobić zadaszenie lodowiska taniej niż u sąsiadów. – Ale zawsze są to koszty, na które w tej chwili miasta nie stać – zgasił dalsze rozważania na ten temat.

 

Choć młodzi radni RSS NaM debiutują w Radzie Miasta, na posiedzeniach komisji są bardzo aktywni. Piotr Dominiak (z lewej) pytał dziś o zasadność utrzymywania przez miasto certyfikatu ISO. Michał Fita chciał się dowiedzieć, jak strefy płatnego i ograniczonego parkowania wpływają na handel w centrum miasta. Szczegóły już wkrótce na raciborz.com.pl

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here