III Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy „ZPD – zatrzymaj się, pomyśl, działaj”

24 marca w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu
odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Pierwszej Pomocy, w której wzięło udział 25 szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.
W pierwszym etapie udział wzięło około 50 szkół z województw śląskiego
i opolskiego, do finału dopuszczono 30 szkół, z czego 25 było obecnych na konkursie. Uczniowie, którzy reprezentowali swoje szkoły mieli za zadania rozwiązać test, w którym można było zdobyć 32 punkty, a także przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową osoby dorosłej oraz do wyboru wykonać czynność ratowniczą spośród układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, tamowanie krwotoku czy usztywnianie kończyny górnej.

Komisja sędziowska w składzie: Ireneusz Wojaczek, Patryk Świderski, Jakub Jędrzejak i Małgorzata Rymarowicz-Głąb, w kategorii szkół podstawowych najwyżej oceniła Michalinę Tulec z SP-3 w Pszowie. Drugie miejsce przypadło SP-2 z Pszowa, a trzecie SP w Szarem. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Klaudia Kozieł z ZSPG w Myszkowie. Drugie miejsce zajął ZSO w Pawłowicach, a trzecie ZSPG nr 2 w Rydułtowach. Nagrody, którymi były puchary dla szkół, apteczki pierwszej pomocy oraz inne nagrody rzeczowe wręczali prezydenta Raciborza Mirosław Lenk oraz wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here