Raciborski Festiwal Fitness – co jeszcze w ten weekend?

0

W Raciborskim Centrum Kultury wystąpi Ewa Uryga. W After Dark Brooklyn odbędzie się koncert reprezentantów 3ody Kru – Metrowego i Bu, a na Końcu Świata wystąpi grupa Rabastabarbar.

14 października: Urodziny Kubusia Puchatka

- reklama -

14 października o godzinie 16.00 w Oddziale dla Dzieci przy ulicy Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się przyjęcie urodzinowe Kubusia Puchatka. Warunkiem udziału w imprezie było zgłoszenie do 7 października w jednej z niżej wymienionych filii w celu odebrania zaproszenia oraz wykonanie samodzielnie prezentu urodzinowego dla Kubusia, który należy przynieść do biblioteki w dniu imprezy.

14 października: Rabastabarbar na Końcu Świata

W piątek, 14 października na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie się koncert zespołu Rabastabarbar. Rabastabarbar powstał w 2004 roku we Wrocławiu i… nikt nie wie od czego pochodzi nazwa – po prostu jest. Stworzony przez Andrzeja Plutę – Łobacza oraz Marka Grzycha wypracowywał swój styl sięgając po różnorodne inspiracje wszystkich muzyków. Z tego tygla powstała niepowtarzalna mieszanka pop-rockowej muzyki, z elementami poezji śpiewanej i reggae. Wstęp na koncert w cenie 10 zł.

 

 

14 października: "Cechy raciborskie" w Muzeum

14 października o godzinie 17.00 odbędzie w Muzeum przy ulic Gimnazjalnej 1 w Raciborzu się wernisaż wystawy pt. "Cechy raciborskie". Wstęp wolny.

15 października: Metrowy i Bu w After Dark Brooklyn

15 października kolejny koncert w After Dark Brooklyn. Tym razem w klubie przy ulicy Reymonta wystąpią reprezentanci 3ody Kru – Metrowy i Bu. Całość poprowadzi reprezentant Grube Lolo – Juvson. Metrowy podczas koncertu w Raciborzu promował będzie album "Dedors. Dziennik z podróży w miejscu", a Bu "Zozowate Szczynście Mikstejp". Wspólnie zaśpiewają również utwory z "Parchastycznego Mikstejpu" 3ody Kru. Tego wieczoru w After Dark Brooklyn wystąpią również lokalni muzycy – Leon Leonidas i 2Rek jako BSY SoundSystem. Początek imprezy o godzinie 22.00. Wstęp na koncert w cenie 15 zł.

 

 

15 października: W Zabełkowie pożegnają sezon motorowy

Przejazd starych samochodów oraz pokaz orki starymi ciągnikami to tylko niektóre atrakcje pożegnania sezonu motorowego, które odbędzie się w sobotę, 15 października w Zabełkowie na boisku tamtejszego LKS-u. Program imprezy:

15.00- przejazd pojazdami w kolumnie ulicami Zabełkowa z metą na boisku
16.00- prezentacja pojazdów  
16.30- wręczenie pucharów oraz upominków  
17.00- pokaz orki starymi ciągnikami oraz współczesnymi  
18.00- występ zespołu GOLDEN MIX oraz zabawa taneczna  
 
15 października: Festiwal Rock Trendy 7

15 października o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się Festiwal Rock Trendy 7. Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu koncertu. Podczas festiwalu wystąpią: zwycięzca konkursu, Scound z Czech, The Sixpounder z Wrocławia, Digger z Pszowa oraz gwiazda wieczoru – KAT & Roman Kostrzewski.

15 października: XII Marsz Nadziei

Raciborskie Koło Polskiego Komitetu Zwalczania Raka zaprasza do wzięcia udziału w XII Marszu Nadziei. Tradycyjnie jest on wyrazem solidarności z osobami dotkniętymi chorobami nowotworowymi, zwłaszcza rakiem piersi i rakiem gruczołu krokowego. Jak co roku organizujemy go w ramach ogólnopolskich akcji Różowa i Niebieska Wstążeczka. Marsz odbędzie się dnia 15 października 2011 r. (sobota). Rozpocznie się o godz. 10.00  na raciborskim Rynku występem zespołu mażoretek. Następnie przy akompaniamencie orkiestry dętej uczestnicy Marszu przejdą ulicami Mickiewicza, Drzymały oraz Opawską pod Pomnik Arki Bożka.

15 października: Raciborski Festiwal Fitness

Krzysztof Pakulec oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zapraszają 15 października od godziny 15.00 wszystkich fanów oraz miłośników fitness na kolejną odsłonę Raciborskiego Festiwalu Fitness. Lekcje podczas festiwalu poprowadzą instruktorzy z najlepszych szkół fitness w Polsce oraz Czechach. Wszystkie zaprezentowane przez nich lekcje będą wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, oparte na łatwych, przejrzystych krokach. Program festiwalu został tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Program:

godz. 15.15 – oficjalne otwarcie
godz. 15.30 – "Twój pierwszy aktywny krok" – Patrycja (Katowice)
godz. 16.00 – "Fantasy Dance" – Marta (Żory)
godz. 17.00 – "Magic Step" – Darek (Katowice)
godz. 18.00 – przerwa, losowanie nagród, prezentacja wystawców
godz. 18.30 – "Zumba" – Misa (Bohumin)
godz. 19.30 – "Step Dance" – Iveta (Bohumin)
godz. 20.30 – "Zorba" – Marzena (Racibórz)
godz. 20.45 – Yoga – marzena, Bożena (Racibórz)

Ceny biletów w przedsprzedaży 25 zł, a w dniu imprezy 35 zł. Zarejestruj się wysyłając maila na adres: [email protected],  telefonicznie pod numerem 783 536 122, lub osobiście w dniu imprezy.

15 października: Inauguracja roku na Uniwersytecie Dziecięcym

15 października o godzinie 11.00 w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu odbędzie się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego. W zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu – 32 415 31 71 lub drogą mailową – [email protected] Na zajęcia Uniwersytetu dla Dzieci zapraszają Raciborskie Centrum Kultury oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu.

15 października: 90-lecie istnienia Chóru "Moniuszko" z Czyżowic

W sobotę, 15 października w WDK Czyżowice odbędzie sie uroczysta gala jubileuszowa z udziałem chórzystów, przyjaciół chóru i zaproszonych gości. W niedzielę 16 października o godzinie 12.00 odbędzie się uroczysty koncert w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla. Wcześniej, o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji chórzystów i dyrygentów chóru im. Stanisława Moniuszki z Czyżowic.

16 października: Finał Warsztatów Taneczno – Wokalnych w MDK

16 października o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbędzie się finał zmagań warsztatowych – prezentacje taneczne i wokalne. Wstęp wolny.

16 października: Giełda Staroci Lamus

16 października w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu odbędzie się kolejna edycja Giełdy Staroci Lamus. Początek o godzinie 8.00. Organizatorem giełdy jest Rada Rodziców G1.

16 października: Ewa Uryga w RCK

16 października o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina wystąpi Ewa Uryga z zespołem. Będzie to finałowy koncert Raciborskiej Jesieni Muzycznej. Ewa Uryga to polska wokalistka jazzowa, soulowa i gospelowa. Śpiewała od dzieciństwa, jednakże początkowo kształciła się w technikum elektronicznym. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Nagrała pięć albumów autorskich. Za jedną z najlepszych wokalistek uznały ją magazyny: "Jazz Forum" i "Twój Blues".

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here