Rośnie liczba ofiar zatrucia alkoholem w Czechach

0

Już 18 osób zmarło z powodu zatrucia alkoholem w Czechach. Zatrucia miały miejsce także w rejonach przygranicznych, dlatego wszystkie służby ostrzegają przed spożywaniem alkoholu zakupionego u południowych sąsiadów.

Liczba śmiertelnych ofiar zatrucia alkoholem metylowym, wprowadzonym nielegalnie do obrotu w Czechach pod postacią podrabianych firmowych napojów wyskokowych, wzrosła do osiemnastu. Zatrucia miały miejsce także na terenach przygranicznych, między innymi w Ostrawie. Władze województw, położonych w południowej części Polski obawiają się, że alkohol ten mógł dostać się także do naszego kraju. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wystosował w tej sprawie oświadczenie.

- reklama -

– W związku z przekazaną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informacją o licznych przypadkach zatruć (w tym przypadkach śmiertelnych) alkoholem metylowym niewiadomego pochodzenia, które wystąpiły w Republice Czeskiej, również w regionach przygranicznych, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach ostrzega przed spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł – czytamy w oświadczeniu.

 

/p/

 

 

 

—————————————————–

 

Polecamy również:

 

Zdesperowani pracownicy okupowali siedzibę firmy

 

Pracownicy firmy handlowej z Ostroga przez dwa dni czatowali pod siedzibą przedsiębiorstwa bezskutecznie domagając się wypłat i wydania świadectw pracy. Obawiają się, że szef ucieknie za granicę i zostaną z niczym.

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here