Szkolny konkurs z okazji 330 rocznicy bitwy wiedeńskiej w G5

W środę 11 września, w przeddzień rocznicy odsieczy wiedeńskiej, w stylowych wnętrzach auli naszego gimnazjum miał miejsce konkurs upamiętniający to wielkie zwycięstwo oręża polskiego.
Bitwa wiedeńska jest zaliczana przez historyków do grona dwudziestu bitew, które zmieniły losy Europy i świata, zatrzymując turecką ekspansję na naszym kontynencie.

Dwuosobowe drużyny zmagały się z pytaniami konkursowymi, niektóre z nich były zaskakujące, tak jak pytanie o nazwę napoju, który wg tradycji rozpowszechniły wojska tureckie w Europie (macie pomysł o jaki napój chodzi?). Po podsumowaniu punktów okazało się, że konieczna jest dogrywka, która wyłoni zwycięzcę.


W ostatecznej punktacji klasa 2B zajęła 3 miejsce z wynikiem 5 pkt . Ogromnie nam miło, że klasy „z” mogły świętować swój sukces, bowiem 2 miejsce z wynikiem 6 pkt zajęła klasa 3Z, a zwyciężyła klasa 2Z z wynikiem 7 pkt.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życząc wszystkim – zwycięzcom i zwyciężonym – kolejnych sukcesów.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here