Czy lekarze w raciborskim szpitalu deklarują wiarę?

6

W całym kraju niemałe emocje budzi deklaracja, dzięki której podpisaniu lekarze mogą odmówić pewnych zabiegów. A jak wygląda sprawa w Raciborzu?

Jak poinformował dr Włodzimierz Kącik, z-ca dyrektora szpitala ds. medycznych, dyrekcja odbyła rozmowę z ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego, który wcześniej zapoznał się z opinią zespołu. – U nas tego typu przypadków nie było, żeby miała miejsce jakaś odmowa. Działamy zgodnie ze wskazaniami medycznymi i tego się trzymamy – twierdzi dodając, iż dyrekcja jest otwarta i nie zamierza robić problemów, gdyby jednak ktoś ze względu na przekonania się zadeklarował.

- reklama -

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

zobacz także:

 

Szpital ma coraz mniejszy budżet na wynagrodzenia

W ubiegłym roku szpital zatrudniał 598 osób na umowę o pracę i ok. 70 lekarzy kontraktowych. Średnia płaca wyniosła 3,7 tys. zł.

 

 

W raciborskim szpitalu nie ma pijaństwa

– Od 8 lat, odkąd jestem dyrektorem, nie pamiętam przypadku by ktoś z personelu szpitala znajdował się pod wpływem alkoholu – zapewnia R. Rudnik.

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. juz dawno złozyliśmy deklaracje wiary -w naszego kochanego dyrektora -oby panował nam wiecznie i pozwalał na to co teraz pozwala.a wtedy nasze sumienia sa i beda czyste -bo to co wolno -to nie grzech.

  2. a moja ciotka ,która tam pracuje mówi,ze to fajny facet jest.( to juz chłop ma przynajmniej dwie fanki )
    dosc krytyki tego przyzwoitego człowieka i dyrektora.

  3. nawet jak bedzie konkurs -to tylko na „starego” naszego kochanego dyrektora .nalezy mu się wszystko co najlepsze i dyrektorowanie przez długie lata
    bo tylko on potrafi nas zadowolić i doprowadził szpital do rozkwitu.

  4. Nie rozumiem Twojej ironi – przeciez taka prawad – co wolno, to nie grzech. A dyrektor, mimo że czasami zachowje się mało przyjaźnie, to jest wielkim strategiem i dobrze zarządza placówką. Przy innym dyrektorze, dawno byśmy już nie mieli raciborskiego szpitala!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here