Mieszkańcy zwiedzali Zakład Wodociągów i Kanalizacji

0

ZWiK Racibórz obchodzi 140. rocznicę powstania. Z tej okazji zaprosił mieszkańców na zwiedzanie [FOTORELACJA].

Przez cały ubiegły tydzień zakład zwiedzały zorganizowane wycieczki szkolne. W sumie przez obiekty wodociągów przewinęło się ponad 600 osób. W weekend ZWiK zaprosił mieszkańców indywidualnie. Kto nie wiedział lub nie zdążył, ma szansę jeszcze w niedzielę.

- reklama -

 

 
 
 

 

Z historii zakładu: W roku 1874 wybudowany został przez Zarząd Miasta Ratibor zakład wodociągowy położony w pobliżu Odry w miejscu, w którym dzisiaj istnieje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. przy ulicy 1 Maja 8. Zakład składał się z następujących obiektów: pompowni z dwoma zespołami pompowymi czerpiącymi wodę z Odry tzw. pompownia I stopnia filtrów powolnych składających się z 3-ch komór otwartych i 2-ch zamkniętych zbiornika wody czystej pompowni z 2-ma zespołami parowymi do wody czystej tzw. pompownia II stopnia zbiornika wieżowego o pojemności użytkowej 500m3 posadowionego na wysokości 23 m n.p.t. (rok budowy 1898) W owym czasie głównym odbiorcom wody była kolej sąsiadująca z zakładem, a także rozwijajacy się przemysł. Pomiar zużytej wody od początku działalności następował poprzez wodomierze.

 

/ps/

 

 ——————————————————————

 

zobacz także:

 

553 osoby w 22 wycieczkach szkolnych zwiedziły Zakład Wodociągów i Kanalizacji. A już w weekend zakład będzie otwarty dla mieszkańców.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here