Radny zaniepokoił się o marniejącą aleję leszczyny tureckiej

2

Unikat w skali Europy. Aleja leszczyny wzdłuż ulicy Słowackiego. Niestety, stopniowo ulega degradacji. – Czy miasto robi dostatecznie dużo, aby zachować ten przyrodniczy ewenement? – pyta Leszek Szczasny.

 

- reklama -

Interpelacja radnego Leszka Szczasnego złożona na ostatniej sesji rady miasta:

 

Trzy lata temu radny Ryszard Frączek zgłaszał problem związany z wyjątkową aleją leszczyny tureckiej na ulicy Słowackiego. Czy jakiekolwiek działania ratunkowe od tego czasu zostały podjęte? I czy są jakieś planowane na najbliższą przyszłość? (Frączek wytknął wówczas, iż dawno już nie działa system areacji z 1992 roku mający na celu napowietrzanie pod koronami, ograniczone utwardzeniem powierzchni. W tym temacie raczej nic się nie zmieniło – red.). Jako plan minimum proponowałbym przynajmniej na dziś oznakowanie tego miejsca jako zabytku przyrody, z krótką informacją zarówno dla turystów, jak i samych mieszkańców, często nieświadomych, jak nadzwyczajny jest to okaz przyrodniczy.

 

publ. /ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Do powyżej. Jakie na powietrzanie.Te rurki w ziemi które były służyły do NAWADNIANIA tych drzew poprzez wlanie wody wężem .Obecnie byłem na tej ulicy wczoraj młode drzewka usychają lub niektóre już wyglądają na prawie usunięte. PODCZAS GDY W RACIBORZU PODLEWA SIĘ JEDNOROCZNE KWIATKI A DRZEWA TAKIE JAK TE USYCHAJĄ.!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here