„Dance Away” w RCK – co jeszcze w ten weekend?

Salake, Carrantuohill i Ireneusz Krosny RCK

Salake, Carrantuohill i Ireneusz Krosny w RCK, Gala Przedsiębiorczości w Pietrowicach Wielkich czy „Lwowska domówka” na Zamku Piastowskim – zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższy weekend.

Formacja taneczna Salake, zespół Carrantuohill oraz aktor i mim Ireneusz Krosny łączą siły. Ich „Dance Away” to wydarzenie, w którym nie pada wiele słów, jest za to śmiech i radość. Wystąpią 18 lutego o godz. 18:00 w Raciborskim Centrum Kultury. Cena biletu: 40 zł.

- reklama -

Salake to dziecięco-młodzieżowa formacja taneczna założona w 1990 roku. W spektaklu zaprezentuje tradycyjny taniec i step irlandzki oraz taniec nowoczesny do żywej muzyki granej przez zespół Carrantuohill, który wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

To co robi Ireneusz Krosny to teatr, gdzie obserwuje człowieka z jego śmiesznością, chaplinowską naiwnością, absurdem. Zdarzenia kreowane przez aktora urastają do metafory świata.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here