Zatrzymano seryjnego włamywacza. Na złodziejskie wypady jeździł rowerem [ZDJĘCIA]

Włamywacz policja Racibórz

42-latek dokonał szeregu włamań do placówek handlowych w okresie od 25 stycznia do 22 lutego na terenie powiatu raciborskiego.

W okresie od 25 stycznia do 22 lutego br. na terenie powiatu raciborskiego doszło do szeregu włamań do placówek handlowych – łupem padały głównie papierosy i alkohol. Sprawca 42-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został zatrzymany przez policjantów z Kuźni Raciborskiej. Łączna suma poniesionych strat została wyceniona przez poszkodowanych na kwotę kilkudziesięciu tysięcy zł. – Stróże prawa natychmiast po przyjęciu informacji o przestępstwie podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie złodzieja. Ustalenia policjantów pozwoliły w sobotni poranek, 25 lutego, na terenie województwa opolskiego zatrzymać osobę związaną z licznymi przestępstwami. Sprawcą okazał się być 42-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego – wyjaśnia Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu.

- reklama -

42-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci u podejrzanego zabezpieczyli przedmioty, które służyły mu do włamań. Mężczyzna od śledczych usłyszał 12 zarzutów, do których popełnienia się przyznał. – Ciekawostką jest to, iż 42-letni przestępca na swoje złodziejskie wypady wyruszał rowerem – dodaje Szymański. Grozi mu nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

Fot. KPP Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here