SP 15 wygrała turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej

eko asy raciborz

W turnieju pod nazwą „Podaj dalej… drugie życie odpadów” uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą segregowania odpadów, chronionych roślin i zwierząt czy pomników przyrody Raciborza.

29 marca w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się powiatowy turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej dla klas II i III szkół podstawowych pod nazwą „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Wzięło w nim udział 12 dwuosobowych drużyn, które miały do wykonania dziesięć różnych zadań. Musieli rozwiązać krzyżówki z hasłem wiodącym czy odpowiadać na pytania w ustnym quizie. Zmierzyli się także z wykreślankami ekologicznymi, rebusami, popisywali się znajomością mapy Polski oraz znaczków ekologicznych, sprawdzali wiedzę z zakresu segregowania odpadów, chronionych roślin i zwierząt, pomników przyrody Raciborza oraz zależności pokarmowych w świecie przyrody.

Pierwsze miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie Natalia Trojańska i Filip Smołka pod opieką Aleksandry Urban i Oliwii Joszko. Na drugim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 w składzie Michał Chłoska i Stanisław Gronowicz pod opieką Ilony Jaskot. Trzecia była Szkoła Podstawowa nr 3, którą reprezentowali Kacper Starok i Bartosz Gieda pod opieką Alicji Szamary i Krystyny Schroeder.

- reklama -

W pracach komisji sprawdzającej poprawność zadań wzięły udział: Magdalena Koczwara – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Ewa Skatuła – nauczyciel ze szkoły w Nędzy, Beata Książek – nauczyciel z SP 4 oraz Ilona Jaskot – nauczyciel z SP 18. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Estera Kurzydem i Teresa Kordula.

Drużyna z SP 15 i z SP 18 będą reprezentowały powiat raciborski w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym w Żorach.

fot. SP 18
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here