
CKZiU nr 2 „Mechanik” otrzymało nagrodę w konkursie „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017” za „dobrą praktykę”.
Absolwenci gimnazjów, którzy zdecydują się podjąć dalsze kształcenie w CKZiU nr 2 w zawodzie ślusarz, zajęć praktycznych uczą się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego działającym w Rafako. Każdy z uczniów ma także możliwość uzyskania uprawnień spawacza. Po zakończeniu edukacji Rafako gwarantuje zatrudnienie. W taki sposób raciborska spółka od wielu lat współpracuje z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. Ten model współpracy sprawdza się, a jego atuty zauważyło Ministerstwo Edukacji Narodowej, wyróżniając Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, w konkursie „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017” za „dobrą praktykę”. – Nagroda sprawiła nam ogromną radość, dlatego, że dzięki niej została doceniona i wyróżniona wspólna praca osób zaangażowanych w kształtowanie osobowości, charakterów i umiejętności w zakresie praktyk zawodowych naszych pracowników młodocianych – przyznaje Jan Zdziebczok, kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A.
W konkursie wzięło udział blisko 140 szkół zawodowych o różnych profilach z całego kraju. – Miniony rok szkolny można uznać za kolejny, bardzo udanej współpracy z firmą RAFAKO. Nasze dobre praktyki zyskały uznanie w oczach jury konkursowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, z czego jesteśmy zadowoleni i postaramy się, aby kolejne lata były przynajmniej tak dobre, a nawet lepsze. Stawiamy na rozwój i najwyższy poziom kształcenia, w czym raciborska Spółka stale nam pomaga – podkreśla Sławomir Janowski, dyrektor CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.
Fot. Rafako
publ. /j/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








