Betlejemskie Światło Pokoju 2017 w Raciborzu

Harcerze dotarli z Betlejemskim Światłem Pokoju do wielu urzędów, instytucji czy służb.

- reklama -

 

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w 1986 roku przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu jako część wielkiej bożonarodzeniowej akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci i osób potrzebujących. Od tego czasu co roku przed Bożym Narodzeniem światło jest zapalane w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez dziewczynkę lub chłopca z Górnej Austrii, wybranych spośród dzieci, które wyróżniły się w działalności charytatywnej. Austriaccy skauci przekazują ogień swoim kolegom w sąsiednich krajach, a ci z kolei roznoszą go dalej…

Światełko Betlejemskie dotarło także do Raciborza, m.in. do miejskich kościołów, instytucji, służb, skąd mieszkańcy będą mogli zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Harcerze odwiedzili np. KPP w Raciborzu oraz magistrat.

Światełko Pokoju – KPP Racibórz

20 grudnia Komendę Powiatową Policji w Raciborzu odwiedził Zastępca Komendanta Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej Piotr Kołek, niosąc Betlejemskie Światło Pokoju. Z rąk przedstawiciela młodych mundurowych symboliczny ogień odebrał w imieniu Komendanta Powiatowego Policji insp. Łukasza Krebsa, kom. Mirosław Szymański. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych i noworocznych życzeń.

Światełko Pokoju – Urząd Miasta Racibórz

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło tego samego dnia również do Urzędu Miasta Racibórz. Komendant Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej Marek Rybicki wraz ze swoim zastępcą Piotrem Kołkiem przekazali Betlejemskie Światło Pokoju prezydentowi Miasta Racibórz Mirosławowi Lenkowi i wiceprezydent Irenie Żylak.  Światełko przyniesione przez harcerzy ZHP tradycyjnie zapłonęło w sekretariacie prezydentów miasta.

Fot. KPP w Raciborzu, UM Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here