Co zazdrość robi z człowieka czyli przerażające skutki zawodów miłosnych

Co zazdrość robi z człowieka czyli przerażające skutki zawodów miłosnych
Co zazdrość robi z człowieka czyli przerażające skutki zawodów miłosnych

W ostatnich dniach w regionie doszło do dwóch zdarzeń, które mogły zakończyć się tragicznie. W obydwu głównym motywem była zazdrość. W Wodzisławiu 49-latek podpalił kamienicę w której mieszkała jego była konkubina, podejrzewana przez niego o romans z właścicielem obiektu. Zawód miłosny był także powodem działania 23-latka z Rybnika, który zaatakował nożem młoda parę podczas ich ślubu.

- reklama -

Wodzisławscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o podpalenie. Mężczyzna wzniecił pożar w piwnicy kamienicy, w której znajduje się sklep i trzy mieszkania. Do szpitala trafił właściciel budynku, który próbował sam gasić pożar. Jak ustalono, motywem przestępstwa miała być chorobliwa zazdrość o kobietę.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, przed godziną 7.00. Policjanci zostali powiadomieni o pożarze kamienicy przy ulicy Kubsza w Wodzisławiu Śląskim. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, interweniowała już straż pożarna, a pogotowie zabrało do szpitala jedną osobę. Jak się okazało właściciel kamienicy, ratując dobytek, sam próbował gasić pożar i zatruł się toksycznymi oparami. Jak wynikało z pierwszych ustaleń śledczych, do pożaru doszło w piwnicy, gdzie znajduje się kotłownia. Sprawca miał podpalić znajdujące się tam kartony oraz podłożyć do ognia kilka kawałków drewna i plastikowe opakowania. W ten sposób wzniecił pożar, który wydobywał się na zewnątrz budynku przez zsyp okienny. Poprzez celowe podpalenie, zniszczeniu uległo pomieszczenie piwniczne wraz z instalacją elektryczną, wodnokanalizacyjną oraz sterownikiem pieca centralnego ogrzewania. Doszło także do uszkodzenia instalacji chłodniczej, agregatu, elewacji ściany w sklepie i na zewnątrz a także towaru w sklepie. Na szczęście nie było koniecznej ewakuacji budynku, a oprócz właściciela, nikt z mieszkańców i pracowników sklepu nie ucierpiał. Policjanci ustalili, że jedną z lokatorek kamienicy jest kobieta, której były konkubent prawdopodobnie dopuścił się podpalenia. A wszystko przez chorobliwą zazdrość. 49-latek od jakiegoś czasu nie mieszkał z kobietą, ale gdy zaczął podejrzewać ją o romans z właścicielem kamienicy, chciał się na nim „odegrać”. Już wcześniej miał mu też grozić. Mundurowi bardzo szybko zatrzymali sprawcę. W niecałą godzinę od zdarzenia podpalacz był już w rękach policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Sędzina, na posiedzeniu w przedmiocie tymczasowego aresztowania, nie miała wątpliwości, co do umyślności i celowego działania sprawcy. 49-latek przed policją i sądem wciąż groził, że zrobi właścicielowi kamienicy krzywdę, jeśli tylko zbliży się do kobiety. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

***************************

Rybniccy śledczy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Rybniku. Podczas ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości, wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą. 23-latek został zatrzymany. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 16.30 w budynku przy ulicy Sosnowej. Z ustaleń rybnickich policjantów wynika, że w pewnym momencie podczas trwającej tam ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości, wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą, po czym uciekł. Napastnik został ujęty przez gości weselnych kilkaset metrów od miejsca zdarzenia, a następie zatrzymany przez policjantów, którzy bardzo szybko dotarli na miejsce. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Po opatrzeniu 20-letnia kobieta została zwolniona do domu, natomiast 25-letni mężczyzna pozostał w szpitalu, ale jego życiu też nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci wykonali szereg czynności, zabezpieczyli ślady i ustalali dokładne okoliczności zdarzenia. 23-letni napastnik został zatrzymani i osadzony w policyjnym areszcie. Był trzeźwy, została mu również pobrana krew do badań na zawartość innych środków. Podejrzany został dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Rybnicki sąd zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi dożywocie.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj