Ruszył Konkurs „Obywatel IT”- granty nawet do 150 tys. zł

obywatel_it Konkurs Województwo Śląskie
W rezultacie projektu, dziesięć tysięcy osób nabędzie kompetencje cyfrowe, w tym podstawowe kompetencje cyfrowe, wynikające z Standardu wymagań kompetencji cyfrowych.

Obywatel IT. to konkurs dla gmin w województwie śląskim i opolskim z zakresu wzmacniania kompetencji cyfrowych mieszkańców.

Właśnie ruszył nabór projektów w konkursie Obywatel IT – program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia w śląskim i opolskim.

- reklama -

Gminy i organizacje z województwa śląskiego i opolskiego mogą starać się o granty w wysokości od 15 tys. do 150 tys. złotych na przeszkolenie mieszkańców w zakresie kompetencji cyfrowych. W projektach nie jest wymagany wkład własny. Realizacja projektu powinna zakończyć się do końca 2019 roku. Grantobiorcy będą mogli przeznaczyć maksymalnie 40% wartości grantu na zakup sprzętu zgodnie z wytycznymi dla zakupu sprzętu w projekcie, który będą mogli przeznaczyć na dalsze wykorzystanie w szkole lub ośrodku doskonalenia nauczycieli. Nabór projektów trwa od 5 kwietnia do 18 maja 2018 r. Generator wniosków jest dostępny pod adresem: https://www.obywatel-it.com/wez-udzial. Więcej informacji na stronie www.obywatel-it.com, za pośrednictwem poczty e-mail ([email protected]), a także za pośrednictwem infolinii tel. 579 650 968 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00).

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to: 6 165 910,00 zł.

Renata Sala

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here