Zauważył obcego mężczyznę na rowerze sąsiadki – natychmiast zareagował

Siedliska: Sąsiad pomógł w zatrzymaniu sprawcy kradzieży roweru

Czujny sąsiad nie pozostał bierny, gdy zauważył mężczyznę, który z posesji jego sąsiadki odjechał na należącym do niej rowerze. Jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwał stróży prawa.

O tym, że dobry sąsiad to prawdziwy skarb, przekonała się właścicielka jednego z domów w Siedliskach. Wczoraj, tj. 28 maja, ok. godz. 17:30, złodziej zabrał z terenu prywatnej posesji rower oraz portfel (z dokumentami i pieniędzmi w jego wnętrzu), który znajdował się w koszyku jednośladu.

- reklama -

Całe zdarzenie zaobserwował sąsiad kobiety, którego zaciekawiło, czy rower został pożyczony czy też skradziony. Dlatego też ruszył w ślad za mężczyzną, odebrał mu jednoślad swojej sąsiadki oraz portfel i jednocześnie – na miejsce wezwał kuźniańskich stróży prawa, którzy zatrzymali oddalającego się sprawcę kradzieży.

Zatrzymanym okazał się 60-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Łączną sumę poniesionych strat poszkodowana wyceniła na kwotę kilkuset złotych. Dzięki wzorowej i godnej postawie sąsiada, wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane, zaś samemu złodziejowi – grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj