PiS rośnie w siłę! Czy uda mu się przejąć władzę w Raciborzu?

Prezydent Dariusz Polowy martwi się sytuacją w raciborskim szpitalu

Gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne, PiS zgarnąłby wszystko. Wg najnowszych sondaży mógłby rządzić samodzielnie z 254 mandatami. To pokazuje, że zaufanie do partii rządzącej, po prawie trzech latach, nie słabnie.  Czy partii Jarosława Kaczyńskiego uda się przejąć władzę w Raciborzu? Wiele na to wskazuje.

Według najnowszego, przeprowadzonego przez pracownię Estymator sondażu wyborczego, PiS mógłby liczyć na samodzielną większość (254 mandaty), gdyby wybory parlamentarne odbyły się właśnie teraz. To pokazuje, że siła obecnie rządzącej ekipy nie słabnie, a wręcz przeciwnie. Ankietowani, już po raz kolejny zadeklarowali tak duże poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego.  Sondaż został przeprowadzony w dniach 20-21 września 2018r. na reprezentatywnej grupie 1006 osób. Wyniki badania wskazują ponadto, że poza parlamentem znalazłyby się takie ugrupowania jak: Nowoczesna, Partia Razem oraz ugrupowanie Janusza Korwin- Mikkego. Poza PiS, do parlamentu weszłyby jeszcze: PO (129 mandatów), SLD (32 mandaty), PSL (24 mandaty) i Kukiz’15 (15-20 mandatów).

- reklama -

Tak wysokie poparcie dla rządzącego ugrupowania, może być swoistym omenem, przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Również w okręgu raciborskim widać wzmożone działania PiS-u, które owocują wzrostem liczby sympatyków tej partii. Było to szczególnie zauważalne na ostatniej konwencji wyborczej Dariusza Polowego, który ma zapewnione poparcie największego ugrupowania w parlamencie. Podczas wieczoru, kiedy przedstawiał on swoich kandydatów na radnych do miasta i powiatu, nie było na sali Zamku Piastowskiego, jednego wolnego krzesła. Były one nawet dostawiane. To pokazuje, że PiS w regionie ma się dobrze, a jego wyborcy są mocno skonsolidowani. Zresztą nie tylko oni. Zjednoczona jest również większość raciborskiej opozycji, a to jest dodatkowy, mocny atut przed wyborami.  Deklaracja poparcia Polowego ze strony struktur PiS, to dla raciborskiego kandydata na prezydenta, zastrzyk pewnych głosów w zbliżających się wyborach. Głównie od osób sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością. W wielu wypadkach, nie będzie dla nich ważne co kandydat ma do zaoferowania i jaki jest jego plan działania w razie wygranej. Ważniejszy będzie dla nich fakt, że firmuje „dobrą zmianę”. Wielu wyborcom i beneficjentom rządowych programów społecznych to w zupełności wystarczy.

Jedno jest pewne – PiS jest na dobrej drodze, żeby przejąć władzę w Raciborzu. Ma zaplecze, poparcie „z góry” i gro ludzi w swoich szeregach, którzy szczerze wierzą w  zwycięstwo, a tej siły nie wolno lekceważyć. Czy tak się jednak stanie? Na pewno wpływ na to będzie miało zaprezentowanie przez Polowego programu wyborczego. Na chwilę obecną kandydat, niestety, nie przedstawił żadnych konkretów poza tym, że „Racibórz będzie wielki”, a my siedząc w docieplonym domu, zaopatrzeni w szybki internet, będziemy spoglądać przez okno na Odrę, po której leniwie płyną statki.

/EnDe/

- reklama -

23 KOMENTARZE

 1. sondaże parlamentarne nie przekładają się tak do końca na wybory samorządowe. Może do sejmików wojewódzkich …., ale. Kilka dni temu był podany sondaż właśnie w kwestii, wyborów do sejmików wojewódzkich (może redakcja poszuka i poda), PiS rządzący dzisiaj w jednym województwie (na 16), może zyskać poparcie chyba w dwóch województwach. Statków, bardziej barek na Odrze sobie nie wyobrażam. Widzę za to kajaki i płaskodenne tramwaje wodne (turystyka wodna)

  • Ja bym się zgodził z treścią tego artykułu. Nie wiem czy Pan był na konwencji Polowego? Jeżeli tak, to pewnie zauważył Pan, że w szeregach DP, jest niesamowita mobilizacja, w myśl zasady – „wszystkie ręce na pokład”. Nie widziałem w szeregach jakiegokolwiek innego raciborskiego ugrupowania, takiej motywacji i wiary w zwycięstwo, jak tam na tej sali. Ci ludzie naprawdę mają dość (w ich mniemaniu) stagnacji, „betonu” i „układu”. Na konwencje w sumie nikomu nieznanego kandydata pofatygowali się: posłanak Izabela Kloc, poseł Czesław Sobierajski, senator Adam Gawęda, eurodeputowany Bolesław Piecha, i ktoś tam jeszcze- nie pamiętam. Na konwencji Lenka była Gabriela Lenartowicz i H. Siedlaczek….. i to jest właśnie ta różnica

   • nie na konwencji ostatniej nie byłem. Byłem na pierwszej: frazesy, frazesy, frazesy. Jak Pan potrafi liczyć, prawdopodobnie jest 6 kandydatów na prezydenta Raciborza. Dotychczas jak się nie mylę odbyły się dwie. Z takimi kom. warto poczekać na wszystkie ……

   • Ale ani Gawęda ani Sobierajski nie zagłosują na Polowego. Jak zorientują sie , ze u Polowego jest tylko zbieranina niespełnionych samorządowców z PO (Wacławczyk), SLD (Marchwiak) , Mniejszości Niemieckiej (Ronin) to czmychną jak cztery lata temu.

 2. O matko… od dziś przestaje Was czytać. Nie jestem „PiSowcem”, nie jestem „POwcem”, ale Wasze artykuły są tak nasiąknięte jadem do opozycji, że aż nieprzyjemnie się to czyta. Szkoda, że wzorem innych mediów w Raciborzu nie możecie po prostu pisać normalnych artykułów informujących o tych wyborach samorządowych, tak samo o jednej jak i o drugiej i trzeciej stronie (itd). Wszyscy już wiemy, że nie lubicie partii rządzącej, a teraz bądźcie dziennikarzami (rzetelnymi), a nie marionetkami polityki…

 3. jakie to media raciborskie piszą normalne artykuły o wyborach samorządowych? Nie ma Pani namyśli NR (śmiech na sali). Jadem są nasiąknięte, przemoczone do suchej nitki artykuły pewnego portalu, który pisze nierzetelny materiał( czasami kłamliwy, który wielokrotnie pod presją zainteresowanych, szybko prostował) i liczy tylko na sensację, co daje komentarze fanatycznych i nieokrzesanych czytelników. Liczba komentarzy przekłada się na zlecenia reklamodawców …..

 4. jaka z Pani bezpartyjna …za PiSem dała by się Pani zabić, przynajmniej pociąć … Mając takich zwolenników PiS na pewno wygra …… i dostanie się do miejsc odosobnienia …..

 5. Myślę więc jestem :). 1) Jak Wam się PiS nie podoba np. za wolne niedziele lub 500+ to pretensje do PO, wystarczyło żeby dobrze rządzili. 2) Polowy startuje z poparciem PiS więc pisanie że mogą przejąć władzę w Raciborzu jest nieprecyzyjne, delikatnie to ujmując.

  • Czy myśli Pani/Pan, że poparcie Polowego przez PiS, jest posunięciem całkowicie bezinteresownym? W polityce coś takiego nie istnieje. Wszystko jedno czy pan Polowy, jest w Partii, albo nie. Ma w tym momencie za sobą ogromnego molocha, który może go wynieść na piedestał, ale nie zrobi tego za darmo. Tak więc istnieje obawa, że będziemy mieli kolejnego marionetkowego prezydenta. Jeden był ciągniony za sznurki z Wileńskiej, drugi będzie sterowany z Warszawy. Wybór między dżumą, a cholerą…

 6. poparcie jakieś partii, czy kandydat jakieś partii, to mydlenie oczu. Każdy wie o co chodzi. Niektórzy kandydaci wstydzą się relacji z partią, więc łatwiej przechodzi: mający poparcie partii XYZ. Państwo ciągle zapominają, że mamy prawdopodobnie 6 kandydatów i nie dzielmy skory na niedźwiedziu….

 7. Zwolennicy p. Polowego wszędzie widzą PO, jakaś mania prześladowcza. O p. Polowy taki wykształcony, na razie studiów na PWSZ nie skończył. Studiuje kierunek nauczycielski, kolejny belfer do władzy ciągnie … Wcześniej wkradł się błąd, powinno być: ojczyznę dojną raczyłeś dać Nam Panie. Dziękujemy Panie za koryto …… Amen.

 8. nie każdy czyta bardzo profesjonalny portal raciborski, więc pozwoliłem sobie skorzystać: ,,Żałosne podrygi politykierów. Kanał Odra Dunaj, Centalny Port Lotniczy, Przekop Mierzei Wiślanej, 4 nowe linie metra w Warszawie, Kolej Dużej Prędkości ” Y”, Via Baltica, Via Carpatia, Port Lotniczy Radom, Fabryka Śrubek i Gwozdzi z Platyny………Ludzie!!!! Jak można wierzyć w takie pierdolety???

 9. nie każdy czyta bardzo profesjonalny portal raciborski, więc pozwoliłem sobie skorzystać: ,,Żałosne podrygi politykierów. Kanał Odra Dunaj, Centalny Port Lotniczy, Przekop Mierzei Wiślanej, 4 nowe linie metra w Warszawie, Kolej Dużej Prędkości ” Y”, Via Baltica, Via Carpatia, Port Lotniczy Radom, Fabryka Śrubek i Gwozdzi z Platyny………Ludzie!!!! Jak można wierzyć w takie pierdolety???

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj