Festiwal Wiatraki w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0
Wiatraki 2017
Wiatraki 2017

Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki w RCK czy spływ kajakowy z Raciborza do Grzegorzowic – zobacz, co odbędzie się w ten weekend w regionie.

W ostatni weekend października – 25-28.10 – w Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina 21 w Raciborzu odbędzie się 15. edycja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki.

- reklama -

Z okazji 15-lecia festiwalu organizatorzy postanowili zaprosić na niego wypróbowanych przyjaciół. – Tych, którzy tworzyli go z nami od samego początku i tych, którzy stali się ulubieńcami naszej publiczności. Ale spokojnie – ta edycja nie zamieni się we wspomnienia podróżniczych kombatantów! – zapewnia Dawid Wacławczyk, dyrektor festiwalu Wiatraki.

– W każdym roku staramy się przemycić do programu jakąś myśl przewodnią. O ile dotychczas staraliśmy się dotrzeć jak najdalej, jak najwyżej i pokazać miejsca nieodkryte i niedostępne, to tym razem, mając na uwadze także 100-lecie niepodległości naszej pięknej Polski – będziemy chcieli zainspirować was do podróży po naszym własnym kraju! – zachęcają organizatorzy.

Osobne miejsce w programie będą stanowiły miejsca, w które każdy może pojechać jako tzw. „zwykły turysta” – swoim autem, rowerem, autobusem liniowym, tanimi liniami lotniczymi lub w dowolny sposób, ale przy niskim nakładzie środków. Stąd obecność akcentów prezentujących „nieodkryte” jeszcze dla szerokiej publiczności rejonów Europy i jej bliskich okolic.

Jednocześnie nie zabraknie gwiazd. Po 15 latach od wizyty na pierwszym festiwalu z prelekcją o zimowym himalaizmie powróci Krzysztof Wielicki. Po raz pierwszy do Raciborza zawita także Romuald Koperski. Wśród gwiazd nie zabraknie małżeństwa Kasi i Andrzeja Mazurkiewiczów, Ani i Krzysztofa Kobusów oraz Davida Kaszlikowskiego. Gościem zupełnie wyjątkowym będzie poruszająca się na wózku Angelika Chrapkiewicz–Gądek, która nauczy, że „niemożliwe staje się możliwe”, jeśli tylko dobrze poukładamy swoje cele i otoczymy się odpowiednimi ludźmi.

Z racji tego, że co roku dużym zainteresowaniem cieszy się blok szkolny, w tym roku będzie on trwał aż dwa dni (czwartek i piątek).

Sobota, 27 października 2018

12.00 Artur Homan: „Rytmy Natury w Dolinie Baryczy”
13.30 Marcin Szymczak: „Na bezdrożach Kaukazu – Armenia i Gruzja”
15.00 Konrad Konieczny: „Norwegia Północna – kraina słońca”
16.30 Anna i Krzysztof Kobusowie: „Magiczna Polska wielu kultur”
18.00 David Kaszlikowski: „Niemożliwe wyprawy 2”
19.30 koncert: Banana Boat

Niedziela, 28 października 2018

9.00 Spływ Odrą (Racibórz-Grzegorzowice). Organizator: OSiR Racibórz. Uczestnictwo darmowe, obowiązkowa rezerwacja: [email protected]
10.00 Zwiedzanie Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Zbiórka na dziedzińcu, bilety: 6,50/4 zł (ulgowy) do nabycia w kasie zamku
11.30 Robert Tomalski: „Kajakiem w górę rzeki – Wisła, Odra i Wołga pod prąd”
12.45 Justyna Mleczak: „Albania vs. Macedonia”
14.00 Krzysztof Story: „#Za Drzwiami: Polska pod jednym adresem”
15.15 Angelika Chrapkiewicz–Gądek: „Zdobądź swój szczyt”
16.30 Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie: „Kaszmir – w poszukiwaniu himalajskiego raju”
18.00 Romuald Koperski: „Syberia wzdłuż i wszerz”
19.30 Krzysztof Wielicki: „Mój wybór”

Do pobrania: Pełny program Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki

Wiatraki 2018 Raciborz

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here