Profil Zaufany czyli jak sprawdzić swoje punkty karne bez wychodzenia z domu

1
punkty karne profil zaufany

Prawie 362 tysiące osób sprawdziło w ubiegłym roku punkty karne za sprawą Profilu Zaufanego.

E-usługa pozwala na weryfikację liczby punktów bez wizyty na komisariacie i typowego zakłopotania. – To w pełni bezpieczna e-usługa. Dzięki zalogowaniu się przez Profil Zaufany mamy pewność, że liczby punktów za nasze drogowe przewinienia nie zobaczy sąsiad, kolega z pracy, czy inna niepowołana do tego osoba – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Profil Zaufany to gwarancja, że nikt się pod nas nie podszyje. Jest bezpłatny i naprawdę łatwo go założyć – zachęca.

- reklama -

Sprawdzenie punktów karnych online jest możliwe dzięki systemowi CEPiK2.0, który umożliwia dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Osoba, która potrzebuje urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostanie je w komisariacie policji.

Aby sprawdzić punkty przez internet należy wykonać cztery kroki:

Przede wszystkim należy założyć Profil Zaufany.
Krok 1. Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl.
Krok 2. Wybierz kategorię „Kierowcy i pojazdy”, a następnie – „Sprawdź swoje punkty karne”.
Krok 3. Po przeniesieniu na stronę Profilu Zaufanego zaloguj się na swoje konto.
Krok 4. System automatycznie przekieruje Cię z powrotem do serwisu Obywatel.gov.pl, a na ekranie wyświetli się informacja o punktach karnych.

Wszystkie dane można pobrać w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny – nie jest dokumentem urzędowym. W związku z tym urząd może go nie uznać – np. jako dowodu w sprawie.

/publ. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here