Tajemnica placu Długosza. W poniedziałek prezydent ujawni inwestora

6

Miały być środki unijne, będzie inwestycja prywatnego przedsiębiorcy. Na początku przyszłego tygodnia prezydent Dariusz Polowy organizuje konferencję podsumowującą 100 dni jego rządów. Wówczas, jak zapowiada, ma zdradzić, kto zainwestuje w plac Długosza. Z nieoficjalnych informacji, do których udało nam się dotrzeć, to bardzo duży pracodawca z powiatu raciborskiego.

Dariusz Polowy, przypomnijmy, zrezygnował z dotacji UE na przebudowę placu, którą uzyskała poprzednia ekipa rządząca z prezydentem Mirosławem Lenkiem na czele. Obecny gospodarz miasta mówił o tajemniczym inwestorze już podczas kampanii wyborczej, później wielokrotnie zapewniał, że poznamy go „wkrótce”. Więcej szczegółów ma zdradzić na poniedziałkowej konferencji prasowej.

- reklama -

Racibórz jest jednak na tyle mały, że pogłoski o tym, kto przejmie pl. Długosza krążą od wielu tygodni. W kuluarach podaje się nazwę firmy, ale – dla dobra inwestycji – żaden z raciborskich samorządowców nie chce zabierać głosu w tej sprawie.

Milczą nawet radni miejscy z opozycji, podkreślając jednak w rozmowie z naszą redakcją, że nadal nie potrafią zrozumieć decyzji włodarza o zwróceniu środków unijnych. – To była szansa na ciekawe zagospodarowanie tego terenu. Niestety mieszkańcy z całego projektu kojarzyli tylko pralnię i kafejkę internetową, co polityczni przeciwnicy Mirosława Lenka obśmiali i wykorzystali na swoją korzyść podczas kampanii – nie kryje jeden z rajców.

Nieoficjalnie wiemy, że na placu Długosza powstanie obiekt z podziemnym parkingiem. Budynek będzie łączyć funkcje mieszkalne oraz biurowe.

/foto: arch. portalu, tekst: eu/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Właśnie tak się słucha mieszkańców i robi ch w balona. Pienądze unijne, wizje a skończy się na zabudowaniu ostatniego terenu gdzie można organizować imprezy plenerowe

  2. Władca sam rządzi i kpi z poddanych. Uwierzyliscie w wyborcze bajanie o tym jaki to dobry Pan będzie…. teraz nie jeden palce swoje gryzie..

  3. Jedno pytanie. Dlaczego usunięto komentarz z pytaniem o przetarg na sprzedaz pl. Dlugosza? Mam jedna nadzieje, ze konserwator zabytkow nie pozwoli na to co chcialbz tajemniczym inwestorem zrobic w warszawie Jaro.

  4. Zabudowa placu Długosza będzie porażką Pana Polowego i jego ekipy bo zdegraduje to tą część miasta. Tylko strefa niezabudowana w rękach miasta dla mieszkańców wśród zieleni z ławkami i alejkami spacerowymi na tym placu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here