Tajemnica placu Długosza. W poniedziałek prezydent ujawni inwestora

Miały być środki unijne, będzie inwestycja prywatnego przedsiębiorcy. Na początku przyszłego tygodnia prezydent Dariusz Polowy organizuje konferencję podsumowującą 100 dni jego rządów. Wówczas, jak zapowiada, ma zdradzić, kto zainwestuje w plac Długosza. Z nieoficjalnych informacji, do których udało nam się dotrzeć, to bardzo duży pracodawca z powiatu raciborskiego.

Dariusz Polowy, przypomnijmy, zrezygnował z dotacji UE na przebudowę placu, którą uzyskała poprzednia ekipa rządząca z prezydentem Mirosławem Lenkiem na czele. Obecny gospodarz miasta mówił o tajemniczym inwestorze już podczas kampanii wyborczej, później wielokrotnie zapewniał, że poznamy go „wkrótce”. Więcej szczegółów ma zdradzić na poniedziałkowej konferencji prasowej.

- reklama -

Racibórz jest jednak na tyle mały, że pogłoski o tym, kto przejmie pl. Długosza krążą od wielu tygodni. W kuluarach podaje się nazwę firmy, ale – dla dobra inwestycji – żaden z raciborskich samorządowców nie chce zabierać głosu w tej sprawie.

Milczą nawet radni miejscy z opozycji, podkreślając jednak w rozmowie z naszą redakcją, że nadal nie potrafią zrozumieć decyzji włodarza o zwróceniu środków unijnych. – To była szansa na ciekawe zagospodarowanie tego terenu. Niestety mieszkańcy z całego projektu kojarzyli tylko pralnię i kafejkę internetową, co polityczni przeciwnicy Mirosława Lenka obśmiali i wykorzystali na swoją korzyść podczas kampanii – nie kryje jeden z rajców.

Nieoficjalnie wiemy, że na placu Długosza powstanie obiekt z podziemnym parkingiem. Budynek będzie łączyć funkcje mieszkalne oraz biurowe.

/foto: arch. portalu, tekst: eu/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Właśnie tak się słucha mieszkańców i robi ch w balona. Pienądze unijne, wizje a skończy się na zabudowaniu ostatniego terenu gdzie można organizować imprezy plenerowe

  2. Władca sam rządzi i kpi z poddanych. Uwierzyliscie w wyborcze bajanie o tym jaki to dobry Pan będzie…. teraz nie jeden palce swoje gryzie..

  3. Jedno pytanie. Dlaczego usunięto komentarz z pytaniem o przetarg na sprzedaz pl. Dlugosza? Mam jedna nadzieje, ze konserwator zabytkow nie pozwoli na to co chcialbz tajemniczym inwestorem zrobic w warszawie Jaro.

  4. Zabudowa placu Długosza będzie porażką Pana Polowego i jego ekipy bo zdegraduje to tą część miasta. Tylko strefa niezabudowana w rękach miasta dla mieszkańców wśród zieleni z ławkami i alejkami spacerowymi na tym placu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here