Prezydent Polowy spotkał się z mieszkańcami Markowic w sprawie podłączenia do sieci gazowniczej

0
Dariusz Polowy na spotkaniu w sprawie kompletnej gazyfikacji Markowic

Wczoraj w Zespole Szkół nr 1 w Markowicach przy ulicy Jordana zorganizowane zostało spotkanie dotyczące gazyfikacji dzielnicy.

W spotkaniu wzięli udział Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, Zastępca Prezydenta Miasta Dominik Konieczny oraz przedstawiciel Polskiej Spółki Gazowniczej Mariusz Budny oraz bardzo liczna grupa mieszkańców. Frekwencja była tak wysoka, że trzeba było dostawić dodatkowe krzesła.

- reklama -

Podczas spotkania Pan Budny zaprezentował, jak wygląda proces podłączenia się do sieci gazowej, a Prezydent Miasta wskazywał korzyści, jakie niesie za sobą używanie gazu jako źródła ciepła. Włodarz Miasta zwracał uwagę nie tylko na komfort używania gazu w porównaniu z korzystaniem z pieca węglowego, ale także na konieczność przystosowania się do zmian w prawie wynikających z wdrożenia uchwały antysmogowej województwa śląskiego.

Prezydent podkreślał także jakie ma znaczenie rezygnacja z pieców węglowych w kontekście walki ze smogiem, który jest najważniejszym problemem ekologicznym całej południowej Polski. Zainteresowanie kwestią przyłączenia się do sieci gazowej jest w Markowicach ogromne, mieszkańcy wręcz oczekują konkretnej daty zakończenia budowy gazociągu.

Markowiczanie dopytywali o szczegóły dotyczące przebiegu inwestycji, terminów i kosztów przyłączenia się do sieci gazowej. W tej sytuacji Prezydent Dariusz Polowy zaproponował mieszkańcom dzielnicy dodatkowe spotkanie 28 marca o godzinie 18.00. Markowiczanie zaakceptowali tę propozycję.

publ.: EmZet

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here