VII edycja programu edukacyjnego „Wybierz życie – Pierwszy krok” w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

Do udziały w tegorocznej VII edycji programu „Wybierz życie – Pierwszy krok” zgłosiło się 300 szkół ponadpodstawowych.

W dniu 19 marca 2019 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, odbyło się szkolenie inaugurujące VII edycję programu edukacyjnego profilaktyki raka szyjki macicy „Wybierz życie – Pierwszy krok” w województwie śląskim.

Przybyłych na szkolenie powiatowych i szkolnych koordynatorów programu przywitała lek. med. Urszula Mendera-Bożek-Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wykłady poprowadzili: dr hab. n.med. Bogdan Michalski Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Małgorzata Stelmach – Prezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.

- reklama -

Do udziały w tegorocznej VII edycji programu „Wybierz życie – Pierwszy krok” zgłosiło się 300 szkół ponadpodstawowych.

W województwie śląskim program realizowany jest od 2011 roku i uczestniczyło w nim już blisko 200 tys. osób.

Celem programu jest zmniejszenie występowania i umieralności na raka szyjki macicy. Przedsięwzięciu przyświeca idea zwiększenia poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli HPV w jego powstawaniu, podniesienie świadomości o czynnikach zwiększających ryzyko nowotworu (profilaktyka pierwotna i wtórna) oraz motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym.

publ.: EmZet

#WSSE Katowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here