Aktywnie Charytatywnie dla Przemka i Kamila w Raszczycach

0
Be Fit Zumba – Zumba Kids
Be Fit Zumba – Zumba Kids

Zlot samochodów tuningowych, maratony zumby, mecze piłkarskie, pokazy akrobatyczne, piłkarskie i straży pożarnej oraz wiele innych atrakcji – w Raszczycach odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Przemka Malinowskiego i Kamila Gembalczyka.

31 sierpnia na boisku w Raszczycach (ul. Szkolna 7) odbędzie się impreza charytatywna na rzecz mieszkańców Raszczyc – Przemka Malinowskiego i Kamila Gembalczyka.

- reklama -

– Nie jest nam obojętna krzywda ludzka, dlatego chcąc pomóc potrzebującym, tego dnia zorganizowaliśmy wiele aktywnych atrakcji dla wszystkich. To będzie dzień, który z pewnością przyniesie coś dobrego dla każdego. Zadbaliśmy o atrakcje i ruch, zarówno dzieci, jak i dorosłych, kobiet i mężczyzn – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

Program:
12:00 Charytatywny Turniej Piłkarski, czyli mecze piłkarskie z udziałem młodych piłkarzy z: Akademii Piłkarskiej Młoda Nędza, Akademii Piłki Nożnej Knurów, Rybnickiej Akademii Piłkarskiej i Akademii Piłkarskiej Estates
14:00 „Dołącz do Gwiazd”, czyli pokazowy trening Akademii Piłkarskiej LKS-u Football Stars w kategorii wiekowej 7-9 lat
14:00 Zlot samochodów tuningowych, czyli „Benzyna we krwi – olej w głowie!”
15:00 Pokaz akrobatyczny Gym Team Miczajka
15:20 Występ taneczny Breakdance Alana Miczajki, który zakwalifikował się do kolejnego etapu programu „Mam Talent”
15:30 Maraton Zumba Kids z żywymi maskotkami i szczudlarzami. Będzie strasznie dużo zabawy, wygibasów, jeszcze więcej śmiechu, radości i… słodkości
16:00 „Dziecięca eskorta Football Stars”, czyli wyprowadzenie zawodników na Charytatywny Mecz LKS Raszczyce – Górnik Pszów
16:45 Pokaz Państwowej Straży Pożarnej z Raciborza oraz OSP Raszczyce
17:00 Maraton Zumba Fitness z Instruktorami z całej Polski
20:00 Night Party – zagrają dla DJ Majlos i DJ Markus
21:30 Pokaz ognia

Przemek Malinowski ma 32 lata. W 2013 r. jako zdrowy, pełen sił chłopak, mający swoje plany i marzenia, nagle źle się poczuł, z dnia na dzień było coraz gorzej. Okazało się, że przeszedł ostre, rozsiane zapalenie mózgu, rdzenia kręgowego oraz zapalenie wielonerwowe, co spowodowało kurczowe porażenie czterokończynowe. W dalszym ciągu zmaga sie z nasilającymi się zaburzeniami czucia głębokiego i powierzchniowego, co znacznie utrudnia mu powrót do zdrowia. Choroba wymaga ciągłego leczenia oraz rehabilitacji.

Kamil Gembalczyk, 22 lata. 11 sierpnia 2017 r. zdarzył się nieszczęśliwy wypadek na basenie. Nadeszła pierwsza z najtrudniejszych nocy, niemoc, czekanie i modlitwa. Kamil niemalże walczył o życie. Ostra niewydolność oddechowa, związana z niestabilnym złamaniem trzonu kręgosłupa, co oznacza uszkodzenie rdzenia oraz niewydolność krążenia. Podłączony do respiratora, tak spędził 1,5 miesiąca. Nawracające infekcje, gorączka i zaburzenie oddechowo-krążeniowe. Kolejne szare dni z rurką tracheostomijną oraz niedowład kończyn i tak spędził w szpitalu czas do lutego 2018 r. Aktualnie przebywa w domu, jednak wciąż wymaga stałej rehabilitacji i leczenia.

charytatywnie dla przemka i kamila raszczyce

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here