Dorota Sochiera z Rudnika odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Dorota Sochiera odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Dorota Sochiera odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Medal jest przyznawany osobom, które przyczyniły się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

15 sierpnia podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Dorota Sochiera, mieszkanka Rudnika, została uhonorowana Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

- reklama -

Medal ustanowiony w 2018 r. jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2021. Medal jest nadawany osobom żyjącym, które poprzez:
1) pełnienie nienagannej służby publicznej – cywilnej lub wojskowej,
2) walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych,
3) aktywną działalność zawodową i społeczną,
4) twórczość naukową, literacką i artystyczną
przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, w tym w szczególności budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej. Medal nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z własnej inicjatywy lub na wniosek Prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów.

– Pani Dorocie gratulujemy tak szczególnego wyróżnienia, cieszymy się i jesteśmy dumni, że w naszej gminie mamy takich mieszkańców – podkreśla Urząd Gminy.

fot. Facebook Dorota Sochiera
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here