Rafako Półmaraton Racibórz: Zaprezentowano koszulki i medale [ZDJĘCIA]

Na koszulce znajdują się motywy z koszulek z czterech poprzednich edycji
Na koszulce znajdują się motywy z koszulek z czterech poprzednich edycji

O biegu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, mówili: Michał Fita, Bożena Małczak-Koziarska i Paweł Król.

V Rafako Półmaraton Racibórz coraz bliżej. Dziś, 29 sierpnia, odbyła się prezentacja koszulek technicznych, medali, numerów startowych i nagród. O wydarzeniu mówili: Michał Fita – wiceprezydent Raciborza, Bożena Małczak-Koziarska – Dyrektor Fundacji Rafako S.A., sponsora tytularnego imprezy oraz Paweł Król – dyrektor Ośrodku Sportu i Rekreacji i dyrektor biegu.

- reklama -

Półmaraton odbędzie się 1 września o godz. 10:00. Będzie to ostatnie wydarzenie w ramach cyklu 4Biegi Racibórz. Biuro zawodów będzie się mieściło w aquaparku H2Ostróg. Czynne będzie już w przeddzień zawodów (31.08) w godz. 16:00-20:00 – wtedy będzie można już odbierać pakiety zawodnicze i w razie wolnych miejsc dopisywać się do list startowych. Natomiast w niedzielę pracować będzie od godz. 7:00 do 9:00. Na liście znajduje się w tej chwili ponad 460 zawodników.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Zwycięzca półmaratonu otrzyma nagrodę pieniężną o wartości 2 tys. zł, za zajęcie drugiego miejsca przygotowano 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce – 1 tys. zł. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal. Przygotowano także kategorie Najlepsza Polka i Najlepszy Polak. Dla najszybszych przewidziano takie same nagrody jak w kategorii Open. Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji Najszybsza Raciborzanka i Najszybszy Raciborzanin. Odbędą się także V Mistrzostwa Polski Energetyków oraz III Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszy akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc roczną Zosię chorą na porażenie mózgowe, mogą wziąć udział w Mini Rafako Półmaraton Racibórz na niecałe 2 km Parkiem Zamkowym. Na tym dystansie może wystartować każdy, kto biega lub uprawia nordic walking i ukończył 10. rok życia. W tym biegu nie ma limitu liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla dziewczynki. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9:00. Zapisy prowadzone są na stronie online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5044. Kto nie zdąży dopisać się do internetowej listy, może to zrobić w Biurze Zawodów. Organizatorem jest Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości, które przygotuje także Kids Run, czyli bieg dla dzieci do 10. roku życia. Odbędzie się on na bieżni stadionu ok. godz. 10:30. Swoje pociechy można zapisywać w Biurze Zawodów w sobotę w godz. 16:00-20:00 i w niedzielę do 9:00. Wpisowe wynosi 5 zł, limit osób: 200. Dzieci po ukończonym biegu otrzymają medale.

31 sierpnia o godz. 16:00 rozpocznie się też V Fitness dla Zdrowia. W tym roku zajęciom sportowym na świeżym powietrzu towarzyszyć będzie akcent charytatywny. Do akcji włącza się DKMS. Wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Im więcej osób zdecyduje się na ten krok, tym większą szansę na uzyskanie bliźniaka genetycznego będzie miała instruktorka Akademii Monika, która właśnie teraz potrzebuje dawcy. Więcej na: Dzień Dawcy Szpiku. Przyjdź i pomóż dr Monice Urbanek. Oprócz zajęć fitness będzie można posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych artystów, zobaczyć występ mażoretek oraz crosfittu. Przygotowano także atrakcje dla dzieci.

Kierowcy w tym dniu muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zwracają się z prośbą o zrozumienie i przychylność w sprawie niedogodności, jakie wystąpią podczas organizowanego biegu. Więcej: Rafako Półmaraton Racibórz: Utrudnienia w ruchu.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here