4-latek sam wszedł do pociągu na stacji w Chałupkach. Pomogła reakcja konduktora

0
4-latek sam w pociągu

W sobotę przed godziną 11.00 do centrum powiadamiania ratunkowego dodzwonił się konduktor, który przekazał że w pociągu relacji Praga – Warszawa Wchodnia podróżuje samotnie 4-letni chłopiec. Mężczyzna widział, jak na stacji Chałupki, na peronie, bawi się dwóch chłopców. W pewnym momencie jeden z nich wszedł do pociągu, a chwilę później transport kolejowy ruszył.

W pociągu relacji Praga – Warszawa Wschodnia podróżował samotnie 4-letni chłopiec. O fakcie powiadomił mundurowych zaniepokojony konduktor. Stróże prawa odebrali chłopca na stacji w Wodzisławiu Śląskim i przekazali pod opiekę matki.

- reklama -

Konduktor odnalazł chłopca, nawiązał z nim rozmowę a następnie o zaistniałej sytuacji powiadomił służby. Następną stacją, na której pociąg się miał zatrzymać był Wodzisław Ślaski. Tam na chłopca i konduktora czekali już policjanci. 4-latek został zabrany na komendę. Ustalono jego dane personalne i i nawiązano kontakt z matką. Okazało się, że kobieta zdążyła już zgłosić zaginięcie syna na komendzie w Raciborzu. Do czasu przybycia matki, chłopcem zajęła się policjantka. Wkrótce na komendzie pojawiła się matka wraz z jego babcią, która w chwili zdarzenia miała się nim opiekować. Kobieta została przesłuchana przez policjantów z wykroczeń. Wyjaśniła, że wnuczek bawił się na podwórku z kuzynami a ona tylko na chwilę weszła do domu. Gdy wróciła, chłopców już nie było przed domem. O losie babci zdecyduje wkrótce sąd. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji konduktora oraz pomocy policjantów chłopiec mógł szybko wrócić do domu. Całego i zdrowego malca oddano pod opiekę matki.

– Pamiętajmy, że dziecko do lat 7 nie może samodzielnie poruszać się po drodze. Warto pamiętać, by wewnątrz na odzieży zamieścić informacje z danymi osobowymi oraz numer telefonu do rodziców, co znacznie przyśpieszy odnalezienie dziecka. Można także dziecko wyposażyć w taką specjalną bransoletkę z takimi informacjami – apeluje policja.

/KPP Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here