Wieczór poetycki z Marią Kostrzewą w Tworkowie [ZDJĘCIA]

0
Wieczór poetycki z Marią Kostrzewą w Tworkowie
Wieczór poetycki z Marią Kostrzewą w Tworkowie

Swoją poezję zaprezentowała lokalna artystka Maria Kostrzewa, której twórczość została wydana w postaci tomiku poezji pt. „Wiersze zrodzone w ciszy”.

11 października w Tworkowie w siedzibie Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku „Wiersze zrodzone w ciszy” autorstwa Marii Kostrzewy – lokalnej „rzemieślniczki” sztuki. Spotkanie otworzył krótki recital Justyny Bulendy i Błażeja Klimaszki – utalentowanych wokalnie młodych tworkowiczan. Wieczór z poezją poprowadziła koordynator ds. kultury Sabina Ciuraszkiewicz.

- reklama -

Prócz poezji pani Maria zaprezentowała również zbiór zdjęć, które wykonuje podczas przemierzania gminy na swoim „kole”. Dodatkowo przybyli goście podziwiać mogli obrazy Barbary Kaszy – również lokalnej i również utalentowanej artystki. W kierunku autorki tomiku padło wiele ciepłych i miłych słów uznania oraz podziękowania za wzbogacanie i szerzenie lokalnej kultury, m.in. od sołtysa Andrzeja Bulendy oraz dyrektora GZOKSiT Darii Wieczorek. Spotkanie było również okazją, aby podziękować Brunonowi Chrzibek, który też ma swój ogromny wkład w promowaniu i rozwijaniu lokalnej kultury.

Tomik poezji powstał dzięki wsparciu z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, publikacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Projekt grantowy: Talenty i pasje mieszkańców Morawskich Wrót – działania promujące i wspierające lokalne inicjatywy.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here