Czy w sklepach zabraknie żywności? Ministerstwo uspokaja

0
Żywność w sklepach

W obliczu koronawirusa wielu mieszkańców robi ogromne zapasy żywności. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć pustych półek w sklepach. Ministerstwo Rozwoju zapewnia jednak, że w Polsce nie zabraknie żywności.

Podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju przedstawiciele branży handlowej i logistycznej zapewnili, że polskie firmy produkujące żywność, mleko, napoje, środki czystości, artykuły higieniczne działają sprawnie i nie ma żadnego zagrożenia dla produkcji oraz dostaw produktów na polski rynek.

- reklama -

Minister Jadwiga Emilewicz zwróciła się do konsumentów, by dokonywali zakupów w racjonalny sposób. Zapewniła, że zarówno produkcja żywności, jak i sieć dystrybucyjna pracują normalnie, a cały łańcuch dostaw jest bezpieczny.

– Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie. Zakłady są w stanie produkować i dostarczać wszystkie potrzebne nam towary. Sytuacja jest stabilna – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Poinformowała też, że dostawy produktów są realizowane na bieżąco. – Nie zamierzamy też zamykać sklepów, dlatego apeluję o roztropność konsumencką – dodała.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here