Dziesięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. śląskim

0
Koronawirus
Koronawirus. Fot. Freepik.com

W województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

Dziś, 27 marca, wieczorem Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

- reklama -

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku mieszkająca na terenie podlegającym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Kobieta zachorowała poprzez kontakt z osobą zakażoną.

Podczas kwarantanny wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem u mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego. Dodatni wynik pokazały też próbki pobrane od kobiety z jego najbliższego otoczenia. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkańcy, którzy leczą się teraz w domu, zakazili się najprawdopodobniej poza swoim domem.

W ciężkim stanie do szpitala zakaźnego w Tychach trafiła kobieta w starszym wieku. Po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia kobieta była pod nadzorem gliwickiego sanepidu. Podczas kwarantanny domowej wystąpiły wyraźne i niebezpieczne objawy zakażenia COVID-19.

W dobrym stanie jest starszy mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, mężczyzna prawdopodobnie zakaził się podczas pobytu w sanatorium poza naszym województwem.

Trwa ustalanie źródła zakażenia w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu pszczyńskiego. Mieszkanka jest w szpitalu w Częstochowie.

W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy.

Również prawdopodobnie w pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne.

Na zwolnieniu chorobowym był mężczyzna w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, kiedy zaczęły mu dokuczać mocne objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia mężczyzny, który pracuje w sektorze usługowym.

Dwa tygodnie temu z Francji wrócił starszy mężczyzna, który w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna jest pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Gliwicach i pozostaje w kontakcie z lekarzem zakaźnikiem.

W województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

slask

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here