45 zakażonych osób w wodzisławskim szpitalu. Wstrzymano przyjęcia

Koronawirus
Zdjęcie poglądowe

Wodzisławski szpital wstrzymuje przyjęcia poza pediatrią i nocną i świąteczną opieką. Na godzinę 2:00 potwierdzono 45 przypadków, w tym 20 pacjentów oraz 25 osób personelu. Wykonano w sumie 71 wymazów. Szpital oczekuje na pozostałe wyniki.

Przypomnijmy, koronawirusa potwierdzono u pacjenta wodzisławskiej lecznicy, który był hospitalizowany na oddziale chirurgii. Jest to pacjent z powiatu raciborskiego. W związku z przekształceniem szpitala w Raciborzu w szpital jednoimienny pacjent ten został wypisany. Po kilku dniach w stanie zagrożenia życia – bez objawów koronawirusa – został przewieziony na Oddział Chirurgii Szpitala w Wodzisławiu Śl. O sprawie pisaliśmy tutaj: Pacjent wodzisławskiego szpitala z koronawirusem to mieszkaniec powiatu raciborskiego

- reklama -

– Z przykrością informujemy, że wczoraj wieczorem do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. dotarła informacja o dodatnich wynikach badań przeprowadzonych wśród pacjentów i personelu Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl. pod kątem obecności koronawirusa. Oddział ten był objęty kwarantanną z powodu wykrycia wcześniej przypadku obecności wirusa u jednego z pacjentów – podało Starostwo Powiatowe.

Na godzinę 2:00 potwierdzono 45 przypadków, w tym 20 pacjentów oraz 25 osób personelu. Wykonano w sumie 71 wymazów. Szpital oczekuje na pozostałe wyniki.

Pacjenci z dodatnim wynikiem przekazywani są do szpitali jednoimiennych w Raciborzu i Tychach. Personel został odizolowany.

– Z powodu zaistniałej sytuacji od 2 kwietnia godziny 23.00 czasowo zawieszone zostały przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć oraz we wszystkich oddziałach szpitalnych w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach do odwołania, za wyjątkiem Oddziału Pediatrii w Rydułtowach oraz Poradni POZ Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach – przekazuje Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa.

O sytuacji dyrekcja PPZOZ poinformowała koordynatora wojewódzkiego, pogotowie ratunkowe oraz ościenne szpitale, a także sanepid. Na terenie szpitala prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Pobrano próbki do badań od kolejnych osób. Pomieszczenia poddano dezynfekcji. Zaostrzono też rygory sanitarno-epidemiologiczne na pozostałych oddziałach. Starosta Leszek Bizoń jest w stałym kontakcie z dyrekcją PPZOZ oraz sanepidem.

-Wszystkim pacjentom i pracownikom PPZOZ życzymy zdrowia, a osobom dotkniętym wirusem – szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Jednocześnie apelujemy o wsparcie dla naszych szpitali, ponieważ walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała. Do mieszkańców z kolei apelujemy o pozostanie w domach i zachowanie zasad bezpieczeństwa takich, jak zachowanie dystansu od innych ludzi w miejscach pracy, bezwzględna higiena osobista, unikanie skupisk ludzkich oraz ograniczenie do minimum kontaktów interpersonalnych – apeluje W. Raczkowski.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj