Dzielnicowi z Krzyżanowic zatrzymali 43-letniego włamywacza

policja
Dzięki zgłoszeniu informacji na policję o przestępstwie oraz szybkim działaniom krzyżanowickich mundurowych sprawca kradzieży z włamaniem został zatrzymany. Fot. KPP Racibórz

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego w Tworkowie. Za przestępstwo grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Dzięki telefonicznej informacji przekazanej dyżurnemu raciborskiej policji przez świadków mundurowi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach 18 czerwca ok. godz. 8:00 zatrzymali włamywacza. Do przestępstwa doszło w godzinach nocnych z 17 na 18 czerwca w Tworkowie przy ul. 1 Maja. Przyjmując zgłoszenie, policjant usłyszał w słuchawce telefonu, że jedną z ulic w Tworkowie przemieszcza się mężczyzna, który włamał się do domu jednorodzinnego. Za mężczyzną tym podąża dwóch świadków. Zgłaszający przekazali rysopis podejrzanego i rejon, gdzie się obecnie znajduje, a dyżurny policji niezwłocznie we wskazany rejon wysłał krzyżanowickich stróży prawa. Dzielnicowi bardzo szybko namierzyli podejrzanego i dokonali jego zatrzymania na ul. 1 Maja.

- reklama -

Sprawcą okazał się być 43-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego. Straty, które wyrządził swoim działaniem, wstępnie oszacowano na kwotę kilkadziesiąt złotych. Teraz 43-latkowi grozi nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

Jak podkreśla policja, reakcja świadków, którzy powiadomili policjantów o zdarzeniu, jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl trwającej w województwie śląskim kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj