Seniorzy i ciężarne zagłosują w pierwszej kolejności. Opublikowano rozporządzenie

0
Wybory parlamentarne 2019
Fot. freepik

Zgodnie z rozporządzeniem w drugiej turze wyborów pierwszeństwo w głosowaniu będą mieć osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do lat 3 czy niepełnosprawni.

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym. Tak jak wcześniej zapowiadano, podczas drugiej tury wyborów prezydenckich 12 lipca m.in. seniorzy i kobiety w ciąży będą mieć pierwszeństwo w lokalach wyborczych.

- reklama -

W rozporządzeniu czytamy:

Zapewnia się obsługę w pierwszej kolejności:
a) osób powyżej 60. roku życia,
b) kobiet w ciąży,
c) osób z dzieckiem do lat 3,
d) osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie

W drugiej turze wyborów zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Otwarcie lokali wyborczych o godz. 7:00. Należy pamiętać o zakryciu ust i nosa w lokalu wyborczym i skorzystaniu z płynu do dezynfekcji rąk.

Czytaj także:

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here