LKS Cyprzanów startuje w Mistrzostwach Polski w Palanta

Mistrzostwa Polski w Piłce Palantowej 2017 w Wojnowicach

Oprócz LKS-u Cyprzanów na Palant Arenie w Warszawie zagrają zespoły z Trójmiasta, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Jaśkowa.

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, na stadionie Skry Warszawa przy ul. Wawelskiej 5, odbędą się Mistrzostwa Polski w grze w Palanta. Gminę Pietrowice Wielkie, jak i cały region, reprezentuje drużyna LKS Cyprzanów. Patronem głównym imprezy jest Ministerstwo Sportu, natomiast jednym ze sponsorów jest gmina Pietrowice Wielkie.

- reklama -

Palant to znana od 400 lat polska gra ruchowa. Był to najpopularniejszy sport w Polsce przed II wojną światową. W 1978 r. Związek Palantowy, chcąc grać z innymi krajami, przeszedł na zasady baseballowe, a palant przetrwał jako gra szkolna i podwórkowa. Od 2014 r. działa Polskie Stowarzyszenie Palantowe, które prowadząc program #PalantPowraca, wskrzesza ten sport – tworzy drużyny i organizuje rozgrywki. PSPal zorganizowało ponad 450 wydarzeń. Celem jest ogólnopolska liga palantowa.

Mistrzostwa Polski w Palanta według planów z 2015 r. miały odbyć się na Stadionie Narodowym, jednak obecna sytuacja wymusiła zmianę planów i drużyny zagrają na narodowym stadionie palantowym, czyli Palant Arenie w Warszawie. Oprócz LKS-u Cyprzanów zagrają zespoły z Trójmiasta – obrońcy tytułu, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Jaśkowa.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj