Słuchowisko, warsztaty taneczne i rękodzieło. RCK podsumowało drugi tydzień ferii

RCK

Pożegnaliśmy już ferie zimowe 2021 i chociaż zima coraz bardziej nas rozpieszcza, musimy wrócić do codziennych obowiązków. Na pocieszenie powiemy, że to, co w tym czasie wydarzyło się w RCK zostanie z nami na długo, a to za sprawą akcji #FerieZDostawąDoDomu!

Jak ten czas szybko leci! Dopiero co wspominaliśmy początek ferii, a teraz przyszedł już czas na podsumowanie tygodnia drugiego! W nim również wiele się działo!

- reklama -

Tak jak w minionym tygodniu, nie zabrakło dalszych części słuchowiska „Sceny z życia smoków” Beaty Krupskiej. Godziną naszych spotkań była pora wieczorynki – 19.00. Agnieszka i Dawid Patalongowie zafundowali nam iście królewską, muzyczno-edukacyjną ucztę! Przeprowadzili nas przez 15 odcinków słuchowiska, w których każdego dnia odkrywaliśmy nowe instrumenty muzyczne, a to jeszcze nic, bo oprócz słów i muzyki w tle, wybrzmiały prawdziwe piosenki w wykonaniu twórców RCKowskiej dobranocki. „Kum kum, rade rade rade” nuci już chyba każdy! Wszystkie odcinki dostępne są tutaj.

Ruch to zdrowie – no jasne, bardzo proszę! Na tę okazję zaproponowaliśmy trzydniowe warsztaty taneczne z Manuelą Krzykałą. Warsztaty odbyły się on-line – transmitowaliśmy je live na naszym facebooku. Taka forma umożliwiła bezpośredni kontakt z instruktorką Zespołu Tanecznego SKAZA, która bardzo chętnie wchodziła w interakcję z uczestnikami. W ciągu trzech dni nauczyliśmy się paru podstawowych ruchów różnych stylów tanecznych: tańca jazzowego, Streedance (mocniejsze hip-hopowe klimaty), a także modern&contemporary. Rozgrzewki, izolacje, rozciąganie, krótkie choreografie, a przy tym mnóstwo dobrej zabawy nie były nam obce. www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury

W kąciku „Zrób to sam” znów zawrzało pozytywnie twórczo, a to za sprawą naszych instruktorek – Agnieszki Patalong i Patrycji Kretek oraz pomocnicy Misi.

Muzycznie i manualnie wylądowaliśmy w Ameryce Południowej, bo tam przeniósł nas ostatni już odcinek warsztatów tworzenia instrumentów domowych. Tym razem na tapecie znalazły się marakasy: https://youtu.be/xKcaAJ7IbjU

W drugim odcinku „Kreatywne zrób to sam” zdobiliśmy szkło, wykorzystując do tego stare lakiery do paznokci. Tym sposobem nadaliśmy nowy – szalony wygląd nudnym białym filiżankom. https://youtu.be/CAoSO7rIcRI

Warsztaty upcyklingowe dopiął odcinek, w którym powstał efektowny naszyjnik z kredek. https://youtu.be/Iis2CpOuVHw

A na koniec ferii prawdziwa petarda!

Przeprowadziliśmy konkurs „Nagraj to sam”, w którym zadaniem było stworzenie krótkiego (max. 5 minutowego) filmu ukazującego pracę uczestników w nurcie DIY (Zrób to sam). Warunkiem było użycie co najmniej jednego przedmiotu pochodzącego z recyklingu, czyli prościej mówiąc – potencjalnie nikomu niepotrzebnego śmiecia.
Oto nasi kreatywni uczestnicy:

I miejsce zajęła praca Jakuba
II miejsce ex aequo:
Marysia
Julka
i Maja

Nagroda publiczności trafia do Mai, która uzyskała aż 122 lajki! www.facebook.com/watch/?v=408384977282374

Ferie się skończyły, ale RCK nie zwalnia tempa i działa nadal z akcją #KulturaZDostawąDoDomu. Śledźcie nas na naszych mediach społecznościowych. Do zobaczenia!

/RCK oprac.c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here