Nauka pływania i zajęcia korekcyjne w Raciborzu z dofinansowaniem

plywanie
Fot. pexels.com

Przyznane dofinansowanie pozwoli w 2021 r. na organizację raz w tygodniu lekcji pływania dla uczniów klas I-III wszystkich miejskich szkół podstawowych.

920 uczniów raciborskich szkół klas I-III korzysta z dodatkowej bezpłatnej formy zajęć sportowych, jaką oprócz lekcji wychowania fizycznego jest nauka pływania. Miasto od 13 lat prowadzi akcję nauki pływania dla najmłodszych uczniów, finansując to początkowo z własnego budżetu, a od 2017 r. ze środków Ministerstwa Sportu. Przyznana w tym roku dotacja jest piątą najwyższą w skali kraju – Racibórz otrzymał 70 tys. zł, czyli ponad trzy razy więcej niż wynosi średnia kwota dotacji przyznanej miastom w tej edycji podziału środków z Funduszu Zajęć Sportowych ministerstwa. Zajęcia ruszą zaraz po ponownym uruchomieniu pływalni H2Ostróg.

- reklama -

Miasto pozyskało także 80 tys. zł dotacji na organizację zajęć gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia te kierowane są również do uczniów najmłodszych klas. O ich finansowanie miasto stara się z uwagi na obserwowaną przez fizjoterapeutów i nauczycieli wychowania fizycznego zwiększającą się co roku liczbę dzieci z wadami postawy. Z przeprowadzonych badań wynika, że 75% pierwszoklasistów powinno zostać zakwalifikowanych do udziału w zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Pozyskane środki pozwolą na zrealizowanie w tym roku 1 600 godzin zajęć, którymi objętych zostanie 500 uczniów raciborskich szkół podstawowych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here